Wpis z mikrobloga

Te 10-15 lat temu pewnie sporo z nas całymi rodzinami wybierało się w weekend do hipermarketu #tesco czy innego realu gdzie robiliśmy zakupy na cały tydzień czy na kilka dni

Co się nagle stało ze te hipermarkety poupadały a społeczeństwo zaczęło robić zakupy w mniejszych sklepach jak #biedronka cxy #lidl tak naprawę olewając te hipermarkety?

#zakupy #pieniadze #spoleczenstwo #handel
Herato - Te 10-15 lat temu pewnie sporo z nas całymi rodzinami wybierało się w weeken...

źródło: comment_1663257316lJMur00f52WACGfeW6m2iG.jpg

Pobierz
  • 12
bo też kupisz potrzebne rzeczy a jest pod ręką i nie trzeba jechać. W takim tesco tracisz dużo więcej czasu.


@kefas_safek:
Wcale nie. Tesco mialem 50 metrów od domu, do lidla musialbym jechać 1-2 km. Jak wiesz co chcesz kupic to idziesz tam i to bierzesz. Koniec. W lidlu czy biedronce nie kupie tego co kupowałem tesco. Za mały wybór.

"Moje" tesco się zamknęło, bo chcieli zrobic galerię handlową, a mieszkańcy
Wcale nie. Tesco mialem 50 metrów od domu, do lidla musialbym jechać 1-2 km.

@brass: no to akurat Ty. Większość ludzi miała dalej, bo biedronke masz co 1km a tesco w mieście miałeś 2-3 sztuki i trzeba było dojechać. To że akurat ci pasowało nie znaczy, że pasowało też innym.
Mieszkam w dużym mieście wojewódzkim i w zasięgu 10 min z buta mam Aldi, 2x biedronka, lidla, stokrotkę i ze 4
W biedrze jak wiesz co kupić zrobisz to szybciej niż w takim tesco bo masz mniejsze odległości. Biedra czy inny lidl ma asortyment mniejszy ale na tyle wystarczający, że ludzie wolą iść do biedry niż do auchana - łatwiej ogarnąć podstawowe produkty. Po prostu schodzi szybicej. To że Ty jesteś koneserem dobrego craftowego piwa z tesco nie znaczy, że 90% ludzi nie wali żywca, tyskie i harnasie ;)


@kefas_safek:
Dziwne co
Dziwne co chwile widze jakieś żale, że ludzie mają problem kupic 3 zgrzewki wody czy inny szajs w lidlu.


@brass: ludziom się zmieniają nawyki i już wody np często nie kupują wcale. Nie wiem, mogę ci powiedzieć ze swojego doświadczenia, że kiedyś często jeździłem do takiego tesco czy auchana i robiłem duże zakupy a teraz nie jeżdżę w ogóle. Tylko, że wtedy nie miałem biedry czy lidla pod ręką a teraz
@Herato: Odpowiedź na twoje pytanie jest bardzo prosta. Przez ostatnie kilkanaście lat model handlu w naszym kraju oraz konsumpcji ogólnie bardzo mocno się zmienił a sklepy wielkopowierzchniowe takie jak wyżej wymienione Tesco i Real przespały moment. Już nawet nie wspominając o tym, że Tesco musiało pompować gigantycznie pieniądze jeśli chodzi o swój marketing bo te słynne reklamy z Heniem, komunikacja własna lub gazetki reklamowe które chyba się dosłownie wszędzie walały swojego