Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrobić jakiś zestaw audio do auta, problem polega na tym, że jestem zielony w temacie, stąd kilka pytań.
Na razie jedyne co mam to Celica 6th, radio Sony DSX-A410BT i budżet na poziomie 3k zł.
Są jakieś poradniki dla głąbów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyciszenie z mat butylowych (2 mm?), ale czy warto przy tym budżecie oklejać coś więcej, niż drzwi?
Głośniki Alpine SXE-1725S z przodu i z tyłu to dobry pomysł (przy skrzyni BR z głośnikiem GZIW 12SPL BR D2)?
Jeśli tak, to jaki wzmacniacz byłby odpowiedni i czy muszę dokupić coś jeszcze oprócz okablowania? Jeśli nie, to jaki zestaw w ogóle?

#caraudio #audio #motoryzacja
  • 5
@0szczerbatykrokodyl: Tańszych głośników już nie było? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wygłuszenie drzwi i przynajmniej średnio dobre głośniki z przodu to już połowa sukcesu. A jak chcesz #!$%@?ć taki subwoofer to już musisz mieć do niego jakiegoś monoblocka bo na jednym wzmacniaczu tego nie pociągniesz. Jeśli chodzi o kable zasilające to żadne hehe zestawy bo to gówno tylko kabel spawalniczy.
@0szczerbatykrokodyl: Najpierw sobie zobacz na google jak wyglądają drzwi po rozebraniu i zamów sobie odpowiednio dużo maty butylowej, najlepiej zmierz długość szerokość drzwi i plus minus tyle maty potrzebujesz chyba że robisz 2 warstwy i coś w rodzaju skrzyni na głośnik, w zimie może być ciężko to kleić więc postaraj sie o jakas suszarke/opalarkę i rolkę tapicerską albo jakiś wałek mocny. Maty bierz najtańsze bo to głównie butyl i cienkie aluminium
@0szczerbatykrokodyl: Ja u siebie zrobiłem audio w tanim i całkiem dobrym warsztacie car audio w Wawie. Długo myślałem nad configiem i stanęło na głośnika gladena sqx i wzmacniacz z dsp (kurde drogo) + wyciszenie drzwi wielowarstwowe.

Efekt jest zajebisty. Owszem brakuje wzmocnienia na samym dole czy po prostu najniższych rejestrów przez brak suba ale boże jakie te głośniki mają czysty dźwięk i #!$%@?ęcie na wyższe głośności.

Fakt, że wydałem 5.5k więć