Wpis z mikrobloga

Witam was miraski moje, mam do was pytanie odnośnie moich finansów( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zarabiam fajnie(9-12k) i nie mam co robić z gotówką. Mieszkać gdzie mam, komputer i telefon tez, ale auta nie mam...

No i tak myslalem by wziąć autko w leasing konsumencki, bo az tyle gotowki nie mam by je wykupic.
Rata jaka mnie interesuje to max 2k, wklad wlasny pewnie na poziomie 20% wartości samochodu.

Co byscie polecili? Myslalem nad Skoda Fabia 1.5TSI w DSG, ale to taka pierwsza mysl, a tez z tego co wiem to VAG teraz najlepiej sie nie sprawuje, a Skoda to jednak VAG.
P.s prosze bez jakis aut premium uzywanych( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#pierwsze4kola #motoryzacja
  • 17
@eugeniusz_geniusz: Kia odpada, manual jak juz place tyle kasy to chce komfort jednak.
@DanielVideo: tez myslalem, ale Dacia mi sie jakos nie podoba. Ale masz racje raczej nie ma co sie zastanawiac tylko brac co mi sie podoba bo tak czy tak jest na gwarancji takze nie powinno sie nic #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°) a jesli no to jest gwarancja...
@chaddeveloper: Jeśli to nie bait to ci odpowiem, że pierwsze auto zawsze spisuje się na straty. Jeśli nie zamierzasz dużo jeździć tylko mieć auto dla wygody do okazjonalnej jazdy to naprawdę odpuść sobie. W starym aucie jak źle wymierzysz parkowanie i otrzesz się o słupek to będziesz miał to w dupie albo zrobić za 300zł, a w nowym będziesz bulił 1500 albo korzystał z ac
@cwlmod: podpisuję się pod ten komentarz obiema ręcami i nogami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

stare auta mają jeszcze jedną zaletę przydatną przy nauce jazdy:
- CIEŃKIE SŁUPKI I DOBRA WIDOCZNOŚĆ. W nowych autach siedzisz jak w czołgu. O ile z punkt bezpieczeństwa (twojego bo tym sposobem #!$%@?ć pieszego) jest to spoko to warto najpierw mieć auto przez które widać dobrze drogę i boki oraz tył. Najpierw nauczysz
Pobierz SzubiDubiDu - @cwlmod: podpisuję się pod ten komentarz obiema ręcami i nogami ( ͡° ͜ʖ...
źródło: comment_1663581961fFtnO7uSaXF5MWbWLmc94r.jpg
Jeśli to nie bait to ci odpowiem, że pierwsze auto zawsze spisuje się na straty.


@cwlmod: Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. Jeżeli jest się człowiekiem bez wyobraźni i jeździ jak debil to może faktycznie auto jest na straty, ale jeżeli szanuje się swoje rzeczy to auto będzie tak długo jeździło jak właściciel będzie chciał. @chaddeveloper: Jeśli zamierzasz zapierniczać jak małolat który dostał prawko i chce się pokazać przed
@bsuuuh: Boże co za głupoty ty piszesz ()

@chaddeveloper: Nie słuchaj sie tego głąba wyzej. Gosc #!$%@? jakies swoje mongolskie teorie, ktore nie maja związku z rzeczywistością. Dość powiedzieć ze jak wezmiesz auto w leasingu konsumenckim to nie mozesz go naprawiać poza aso ae aso roboczogodzina jest stanowczo wyzsza niz u zwykłego lakiernika. Baran nawypisywałabym głupot bez sensu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dość powiedzieć ze jak wezmiesz auto w leasingu konsumenckim to nie mozesz go naprawiać poza aso ae aso roboczogodzina jest stanowczo wyzsza niz u zwykłego lakiernika


@cwlmod: Ale bzdury. W praktyce leasingodawca nie weryfikuje i nie kontroluje – nawet jeśli takie prawo do kontroli zastrzegł sobie w umowie. Na co dzień to op dysponuje przedmiotem tak, jakby był jego właścicielem, a leasingodawca zazwyczaj nawet go nie widzi przez cały okres umowy.
@bsuuuh:

Nowa fabia to nie czołg, żeby nie było widoczności żadnej.


CH-R, nowa Corolla, nowa Octavia. Prowadziłem te trzy. Widoczność beznadziejna.

Akurat w nowych autach można sobie kupić czujniki parkowania, kamery


W starych też założysz czujniki. Połączone z dokupionym radiem z całym nowoczesnym infotainmentem

Teraz właśnie na parkowanie z precyzją chirurga pozwalają czujniki parkowania i kamerki.


Czujniki wyją zgon (ścianę) już 0,5 m przed prawdziwą ścianą. Kamerki są do dupy. Bawiłem
@cieply_chlodniarz:

bo milo by bylo klepać trasy powiedzmy nowa Octavia niz 17 letnia Toyotą.


Nie wiem o której toyocie mówisz ale nowa Octavia wcale nie jest przyjemna w trasy. Dupsko mnie boli już po 1 h. Fotel niby jest wyprofilowany dobrze ale materiał nie jest przyjemny a gąbka strasznie twarda i szybko odciska tyłek
Dobra mordo z którego dilera skody jesteś że tak naganiasz na tą fabię?

Nie pracuję u żadnego dealera, po prostu dużo jeżdżę i mam styczność z różnymi autami. Doradziłem opowi, żeby wybrał te nowe auto (obojętnie jaka marka), które mu się podoba i będzie w akceptowalnym przez niego budżecie.

Czujniki wyją zgon (ścianę) już 0,5 m przed prawdziwą ścianą. Kamerki są do dupy. Bawiłem się w parkowanie CH-R to ta kamera tak
@bsuuuh:

Te chińskie dokładane może i tak mają, natomiast te montowane w nowych vagach spokojnie zaczynają dopiero ciągle piszczeć z jakieś 10-15 cm od przeszkody


Tutaj akurat mówię o seryjnych w Octavii. Była w rodzinie 2 z czujnikami, 3 przedlift z czujnikami i polift i dopiero w tej ostatniej działają ok bo krzyczą zgon dopiero przy 20 cm
@bsuuuh: Odradzasz nowe auto na pierwsze auto dla opa. Zostałeś przeze mnie już zaorany i lepiej dla ciebie bedzie jak przestaniesz sie osmieszasz i brnąć w tą bzdurę ( ͡° ͜ʖ ͡°)