Wpis z mikrobloga

@Jakovv:

co #!$%@?? Weź leki

Powiedz to też wszystkim psychologom ewolucyjnym i ogólnie badaczom pochodzenia moralności. Wszystkie normy społeczne pomagały ludziom przetrwać i to w kontekście konkretnej jednostki. Krzywdzenie innych nie zostało uznane za złe dlatego, że komuś może być smutno tylko dlatego, że dawno temu ludzie zauważyli, że taka umowa zwiększa ich szanse na przeżycie.

przecież sam mówiłeś że mamy problem z małą liczbą dzieci

Tylko, że nie boli nas
@Ktore_to_juz_konto: xD fajnie, ze się flagujesz.

Nie chodzi o to jakie masz zdanie, a jak potrafisz argumentować i jak podchodzisz do dyskusji o etyce i moralności. Jak nie umiesz wejść w polemikę z sytuacjami hipotetycznymi to nigdy nie rozwikłamy naszych różnic. #!$%@? się, bo ktoś zapostulował jakiś argument jest dziecinne i tylko pokazuje niemoc własnych przekonań.

Ale to juz wiem xD
@Jakovv:

jeśli zniknie zakaz, pierwsze co zrobisz to zaczniesz dobierać się do matki

Ja pewnie nie bo jednak urodziłem i wychowałem się w społeczeństwie gdzie kazirodztwo jest jednoznacznie uważane za złe i nie odczuwam pociągu do członków rodziny.
Zdecydowanie innym pytaniem jest co będą robili ludzie wychowani w społeczeństwach gdzie kazirodztwo jest od dawna akceptowalne. Tu sprawa jest dużo trudniejsza bo istniały zarówno takie społeczeństwa gdzie kazirodztwo było akceptowalne i szeroko
@Jakovv: a jednak w takim starożytnym Egipcie czy w Japonii rozwinął się taki proceder i to wśród zwykłego ludu a nie tylko wyższych stanów. Jednak ze wszystkich zwierząt wyróżnia nas to, że jesteśmy zwierzętami z najbardziej rozwiniętym mózgiem i nasza seksualność jest najbardziej skomplikowana. Taki fetysz stóp przykładowo też u innych zwierząt raczej nie występuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Umeraczyk: nie rozumiem dlaczego nie pojawia się tutaj oczywisty dla mnie argument, czyli fakt że relacje rodzinne są dalekie od dobrowolności. Zależności emocjonalne czy materialne w rodzinie mogą powodować, że jedna z osób może nie potrafić odmówić, a przy odpowiedniej manipulacji podczas wychowania może nawet nie wiedzieć, że może odmówić. Przez to, powszechny brak przyzwolenia na relacje seksualne w rodzinie ogranicza liczbę przypadków wykorzystania seksualnego przez członków rodziny
@Jakovv
@Umeraczyk
@NoJakNieJakTak pewnie argument społeczny dla was to nie argument i poniekąd macie rację, bo jak ktoś jest szczęśliwy to niech robi co chce. Tylko, że wy patrzycie na czubek własnego nosa, a proponuje spojrzeć na to szerzej. Człowiek od zawsze pragnie to co zakazane, bo to daje dreszczyk emocji, więcej adrenaliny i złapanie tego co zakazane daje nam więcej przyjemności. Zapoznajcie się np. z danymi z państw w których marihuana
Kilka lat i nie ma bata, żeby były głosy o zmniejszenie wieku od którego można uprawiać seks, a już takich głosów jest coraz więcej


@uriel_ck: nie wiem czy jest ich coraz więcej. Nawet jeśli to w Polsce widzę je z prawej strony (Janusz Korwin). Nadal nie rozumiem, jak wcisnąłeś pedofilię do kazirodztwa. #!$%@?, rozumiesz różnicę, dwójka dorosłych ludzi vs dziecko?

Traktujecie seks jak jakieś zwierząta. Próbujecie usprawiedliwiać osoby które niepotrafią zapanować
Każdy normalny człowiek wie że taka relacja nie rodzi się w normalnym domu. Tylko totalnie wykrzywionym i chorym.

Żaden wnuk w dorosłym życiu nie stwierdzi że "babka to jednak fajna dupa może by się za nią zabrać". Każda taka relacja prawie w 100% łączy się z wykorzystywaniem nieletniego wychowanka. Podobnie w przypadku ojca i córki. Matki i syna.

Joseph Fritz i jego córka to też był normalny związek który powinien być legalny?