Wpis z mikrobloga

#plaskaziemia Poznałem gościa na zajęciach na studiach ! Co jest plaskoziemcą ! I gościu naprawdę na inne tematy gada z logika ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko odpala się podczas tematyki związanej z płaska ziemia ;D Chciałbym gościa uleczyć tylko ze w tej tematyce ciężko jest mi zadawać pytania, tak żeby wybić jego głupie teorie z głowy, jak obalić te jego z dupy argumenty o płaskiej ziemi ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #heheszki #bekazpodludzi #facebook
  • 17
@Prol1984: Możesz go nasłać na mój kanał od obalania płaskich bzdur na YT ;) "Fizyk od czapy" się nazywa. Nie jest jakiś szczególnie znany, ale mam trochę materiałów które raczej jasno pokazują że Ziemia płaska nie jest (chociaż płaskoziemca zawsze znajdzie jakąś wymówkę).
Oooo może jest ktoś chętny co chciałby zadać pytanie do tego osobnika ? Z chęcią zadam w imieniu tej osoby pytanie ;)


@Prol1984: proszę o wytłumaczenie okresu drgań wahadła. Zgodnie z płaskoziemską teorią, że grawitacja nie istnieje, i że wszystko jest zależne od gęstości.

Przypominam, że okres drgań wahadła jest uzależniony od długości ramienia i przyspieszenia grawitacyjnego właśnie, więc bez znaczenia jest jaką masę (gęstość) przypniemy na jego końcu (oczywiście w
dlaczego slonce porusza się dokładnie z ta sama predkoscią po niebie co gwiazdy


@GhostofChristmasPast: Uwaga z takimi pytaniami, bo to nieprawda. Słońce porusza się po niebie z minimalnie inną prędkością, co wynika z ruchu orbitalnego Ziemi.
Płaskoziemcy uwielbiają kiedy ludzie popełniają takie błędy, bo to im daje amunicję.
@Prol1984: Niech na modelu płaskiej Ziemi wyjaśni fakt istnienia dwóch biegunów niebieskich, zamiast jednego.

Następnie możesz poprosić, aby na modelu płaskiej Ziemi wyjaśnił przebieg zaćmienia Księżyca. Kiedy już zacznie się motać, że nikt nie wie tak naprawdę jak do tego dochodzi, to zapytaj dlaczego w takim razie przewidujemy jego przebieg z dokładnością co do minuty na kilkaset lat do przodu? Zresztą wszystkie zjawiska na niebie (z pewnymi konkretnymi wyjątkami) przewidujemy z
@Rancor: Ehhh ja tylko jednego nie rozumiem gościu z psychologi sztosik kumaty naprawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wierzy w płaska ziemie jak to w ogóle jest możliwe ? spoko zapytam
gościu z psychologi sztosik kumaty naprawdę


@Prol1984: To wiele wyjaśnia. On może nawet i być inteligentny i obyty w SWOIM fachu. Jednakże szczątkowo czy wręcz zerowa wiedza w dziedzinie geografii, kartografii i przede wszystkim astronomii, doprowadzić może do takich zaburzeń poznawczych. Jeżeli ktoś nigdy w życiu nie zetknął się z problematyką na poważnie, to może nawet założyć, że Ziemia ma kształt obwarzanka, ponieważ śladowy zasób informacji jakie zebrał do tej pory