Wpis z mikrobloga

@mickpl: No tak lekarze, IT, nurkowie saturowani, astronauci i zarządy lotniska w Radomiu czy polskiej elektrowni atomowej pewnie mogą spać spokojnie, ten wpis o developerce ale myślałem ze te twoje cykle dotyczą całej gospodarki xD
@DildoShwaggins

A na końcu wykopki odkryją, że następny etap to jest ich bezrobocie i bieda :) No ale przecież pisałeś,że tak musi być aby cykl się zamknął ¯\(ツ)/¯


I tak i nie. Jest załamanie sprzedaży nieruchomości, ale jednak coś się sprzedaje.

Biedna będzie, ale nie u każdego. Kto nie pakował się pod korek w kredyt i nie żył ponad stan wydając wszystko na bieżąco i/lub na dodatkowy kredyt, a.w zamian zgromadził kapitał,
@DildoShwaggins

Spać spokojnie może KAŻDY kto jest dla firmy ważny - bo jest do zwolnienia w ostatniej kolejności, a zakladajac ciągłość państwa i gospodarki nie będzie tak, że 3/4 padnie, a ludzie umrą z głodu.... Nie umrą.... I nib padnie 3/4 firm... W katastrofalnym układzie skoku bezorbocie o 10% robotę straci co 10. Osoba.... A to znaczy że 9 dalej będzie pracować.... Ale o podwyżkach czy fikaniu zapomnij ;)
@DildoShwaggins: jestem w IT od 2005r, juz kilka razy slyszalem o kryzysach, w przerwe w pracy przez ten okres to mialem pol roku jak sobie zrobilem dluzsza podroz poslubna :P. W zeszlej dekadzie zrobilem 3 zakupy betonowego zlota: 2009, 2013 i 2016/7r, ceny byly przystepne (tak bylem i nawet jestem dalej kredyciarzem) a mnie stac na nie bylo wlasnie dzieki kryzysowi z 2008r. Moja dzielnica Bemowo w 2007r mieszkania po 9k,
@mickpl przecież mówili, że nie mogą sprzedać taniej, bo oni budowali je jeszcze z tych droższych cegieł. Najwyżej jak nie znajdą kupca, to rozbiorą spowrotem i oddadzą materiały do skupów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@borjaki: same here. Kupowałem na Batalionów Chłopskich w 2015. Złoty interes a to wszystko dzięki metru, którego stacja będzie 5 minut na piechotę z mojej klatki. Zresztą już nawet na metro Bemowo Ratusz jest blisko i spacerkiem przez park. Też czekam teraz na spadki i będę chciał kupić większe za gotówkę.
@borjaki: też IT here, kupiłem tylko dwa złota betonowe ale jestem chyba troszkę młodszy od ciebie :P też mam jeszcze kredyt, który będę powoli zamykał, i też czekam na tem kryzys bo czas działkę kupić i dom stawiać :) pozdro cumplu, #!$%@?ć biedę.
@DildoShwaggins: no ja stary boomer 82, z ziemi cos tam kupilem tyle ze w kraine wielkich jezior i nawet cos tam stoi :). a w Wawie to jeszcze polecam pojsc w dzialki rod , swietna sprawa :). powaznie :) tylko musi byc w zasiegu spaceru(krotkiego) inaczej bez sensu. Kredyt jeden zamkniety, jedno betonowe zloto tez spylilem i to na górce(co jak na wykopka to moze dziwic bo przeciez sprzedaje sie jak