Wpis z mikrobloga

#pracait trochę #programowanie

Czy to ja jestem typem "roszczeniowego milenialsa" czy coś tu jest nie halo? Byłem 3msc na studenckim stażu, wypłata około 4k bo brutto= netto. Dostałem propozycję przedłużenia umowy o 6msc oczywiście z podniesioną stawką UWAGA aż o 1zł na godzinę. Ja rozumiem, że na razie nie wnosze nic do zespołu bo się uczę ale czy to nie jest naplucie w twarz? Liczyłem że będę miał z 1000 zł więcej przy przedłużeniu a tu wychodzi niecałe 200 zł w miesiącu. Firma konsultingowa, ale nie wielka czwórka..
  • 21
@geodetaPiotr:

można i tak, a potem rynek juniorów #!$%@? bo nikt nie chce przyjmować i uczyć


sugerujesz, ze rynek juniorow jest #!$%@? przez takich skoczkow? 1000zl wiecej to dla firmy zaden koszt (dniowka seniora), a dla chlopa by to podnioslo morale i checi do dalszego rozwoju, ale ze firma to januszex i woli stracic pracownika ktory juz sie wgryzl w procesy firmy na rzecz kogos komu i tak finalnie beda musieli
@cppguy: zapłacą komuś innemu więcej za pracę o o wiele większej jakosci i za którą firma faktycznie dostanie konkretne pieniądze. 4k na początek jest w sam raz. Staże często bywały bezpłatne albo dawali tyle, żeby sobie do stypendium dorobić na życie
@NipponJPN: zostań i wykorzystuj możliwość rozwoju. Jak zaczniesz ogarniać i nie zaproponują nic więcej to poszukaj czegos innego na jobboardach. Albo może ktoś z kim pracowałeś się zwolnił i Cie poleci do nowej firmy? Przede wszystkim nie słuchaj januszy z bólem dupy o zarobki dla świeżaków w it. Nie po to miedzy innymi moje pokolenie kruszylo ten beton i zaczęło oczekiwać dobrych warunków finansowych żeby następni wracali do podchodzenia do pracodawcy
@NipponJPN: Uważasz ze to zła oferta to znajdź lepsza, zależy Ci na doświadczeniu itp zostań i zbieraj skilla, nikt za Ciebie tej decyzji nie podejmie. Nie chce januszowac ale ja w pierwszej robocie miałem 1600 i to nie był staż tylko etat. Zdobyłem przez rok expa i poszedłem dalej. 4k to naprawdę sporo po stażu
@NipponJPN: Ale dalej umowa zlecenie, czy może umowa o pracę ? Bo w przypadku umowy o pracę koszty pracodawcy rosną w górę. Więc może dlatego taka mała różnica, zresztą oni przecież tylko przedłużają ci staż nie zatrudniają ciebie więc też nic dziwnego że nie chcą dać takie podwyżki. Często jest tak że jak working student nie zależenie co robi, i jakie ma doświadczenie to ma taką samą stawkę. Tak często jest