Wpis z mikrobloga

Czy zdanie prawa jazdy kat. A jest mega trudne (lata temu, w gimnazjum miałem kartę motorowerową i dużo jeździłem na ~50cc skuterze, nie wiem czy to atut)? Słyszałem, że duża część uwala już na placu. Drugie pytanie dotyczy kwestii rejestracji motorów, ciągle duża część jeździ na mocnych maszynach zarejestrowanych jako 125cc i tym samym śmiga na kat. B?

#motocykle
  • 11
jest mega trudne

@grap32: jest trudne, ale bez przesady, to nie egzamin z prawa rzymskiego ;)

ciągle duża część jeździ na mocnych maszynach zarejestrowanych jako 125cc i tym samym śmiga na kat. B

@grap32: raczej niewielka. Są też ludzie jeżdżący po pijaku, bez prawka, naćpani itd, ale na debili nie ma co patrzeć. Zdaj i śmigaj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@grap32: Jest znacznie trudniszy niż na B. 80%/ 20% to plac/miasto. Jak wyjedziesz z placu to musisz coś #!$%@? by nie zdać na mieście.

Za to sam plac, dużo zadań i mały margines błędu. Na początku dziwiło, teraz rozumiem. Na drodze jak coś uderzysz to najprawdopodobniej tylko raz XD

Co do 125, to ma swoje plusy bo będziesz mieć obycie z równowagą, prędkością, przyspieszeniem i samą jazdą, lecz w 600 masz
Co do 125, to ma swoje plusy bo będziesz mieć obycie z równowagą, prędkością, przyspieszeniem i samą jazdą


@olesh: Po 125 musiałem ponownie się uczyć jeździć na większym sprzęcie. Nie ta szerokość opon, nie ta masa, nie ta sztywność ramy. Dwa Swiaty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zielony34: wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kwestia też z czym jeździsz bo są ciężkie 125, z tych chińskich to chyba Barton. Ale lepiej taki kontakt z moto a niżeli żaden, lecz zwrócił bym dużą uwagę na wyuczone nawyki, bo one mogą odbić na większych pojemnościach.
są ciężkie 125, z tych chińskich to chyba Barton.


@olesh: Kwestia tego, że zazwyczaj te 125 mają miękkie ramy i to bardzo czuć przy manewrach. Czujesz, że motor nie jest integralny. Nawyków nie wyniosłem ze 125 bo do wszystkiego musiałem się na nowo przyzwyczajać. Widze to teraz, jak jeżdże na 600, że pojemności 125 są bardziej niebezpieczne. Człowiek się zapomina, bo myśli, że to "tylko 125". Stąd uważam, że dozwolona powinna
Czy zdanie prawa jazdy kat. A jest mega trudne (lata temu, w gimnazjum miałem kartę motorowerową i dużo jeździłem na ~50cc skuterze, nie wiem czy to atut)? Słyszałem, że duża część uwala już na placu.


@grap32: jest łatwe. Sporo uwala na placu, bo nie ogarnia motocykla. Jak ogarnia i przejdzie plac to na mieście już trzeba się postarać, żeby nie zdać. Egzamin zdawałem w Wawie.