Wpis z mikrobloga

Nie jest źle, propaganda burzy newsów graczy się ponownie nie sprawdziła
zarówno w poborze energii oraz w wycenie 4090.
Oczywiście haczyk łyknęli i sami siebie naganiali na wykupywanie zalegających magazynów z poprzedniej generacji aby uchronić partnerów nvidia przed zadłużeniem.

MSRP 3090 było początkowo 1999 USD później 1499 USD
na PLN ostatecznie wychodziły lekko powyżej 7k
uwzględniając inflacje, pozycje dolara (blisko 5zl ) jest ok.

Nvidia nic nie musiała robić, tłum sam załatwił sprawę do tego stopnia
że magazyn morele został wyzerowany z najpopularniejszych kart
aż pozwolili sobie podnieść cenę o kilka stówek

Hodlerzy to chyba kwadrans przed śmiercią kartę zamówią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście zero zaskoczenia - wykupywanie cukru tylko dało jeszcze bardziej do myślenia jak łatwo magazyny można zerowac

#nvidia #geforce #rtx4090 #kartygraficzne
E.....e - Nie jest źle, propaganda burzy newsów graczy się ponownie nie sprawdziła
z...

źródło: comment_16642286068vSqK2ReCQjKYDpbN530eN.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Nie jest źle


@EntryMode:
Trzeba rozróżnić dwie kwestie:
- Nowa generacja będzie wydajna
-...nVidia winduje ceny i kombinuje jak to oni mają w zwyczaju.

4080 16GB za 7049pln na start, a 4080 12GB za 5299pln na start. Oficjalne ceny ze strony nVidii. Do tego 4080 12GB wedle wszelkiej logiki powinien się nazywać 4070, ale nikt by modelu xx70 nie kupił za takie pieniądze, więc kombinują.
Więc tak, sprzęt spoko może być,
  • Odpowiedz
@qrak01:
karta 4090 została wyceniona zgodnie z historyczna wycena rtx x90 na start.
$1,599.

To że w Polsce przebija magiczną barierę ''10k'' to wyłącznie sprawa podatków, opłat celnych oraz najważniejsze - kursu dolara który historycznie dobija 5 zł

4090 obecnie to najatrakcyjniejsza propozycja pod względem wydajności a ceny (wydajność na papierze)

przy RTX 4080 placimy dodatkowy ''podatek'' od rekompensaty zbytu rtx 3000.

Więc tak, sprzęt spoko może być, ale ceny są
  • Odpowiedz
@EntryMode: Rtx 4090 w stanach jest wyliczony poniżej inflacji. Teoretycznie rtx 3090 za msrp 1499 dwa lata temu w dzisiejszych realiach kosztowałby około 1700$ (picrel). Także rtx 4090 jest fantastycznie wyceniony i możliwe że w styczniu jak kurz opadnie po tej aferze z zasilaczami atx 3.0 i nowym standardem złącza pcie 5.0 to sobie zrobię upgrade PC i wezmę tego rtx. Tylko przy takim potworze bardziej bym celował w jakiegoś Suprim
Furmik - @EntryMode: Rtx 4090 w stanach jest wyliczony poniżej inflacji. Teoretycznie...

źródło: comment_16642376830dp2LD2OuCLlkTv2Gw8M9W.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ceny są takie same, po prostu zostały wyregulowane przez rynek i kurs dolara.


@EntryMode:
Takie same oznacza takie same, a nie "wyregulowane przez rynek". Albo MSRP jest podobne albo nie.

4080 16GB to prawdziwe xx80 i kosztuje $1200, gdzie 3080 i 2080 kosztowała $700 MSRP. To podwyżka o 500 dolców.

4080 12GB to nie tylko mniej ram, ale też słabszy sylikon (węższa szyna, mniej CUDA). To w zasadzie 4070 i kosztować
  • Odpowiedz
@qrak01:

Takie same oznacza takie same, a nie "wyregulowane przez rynek". Albo MSRP jest podobne albo nie.


Ale MSRP to cena sugerowana minimalna przez producenta
a nie ''ostateczna dla klienta detalicznego''

MSRP to wyłącznie ceny sugerowane - minimalne przez producenta to jaka będzie finalnie cena jest uzależniona od dziesiątek czynników. To nie Coca Cola że producent ma wpływ na cenę końcową dla klienta detalicznego

4080 12GB to nie tylko mniej ram,
  • Odpowiedz
To nie Coca Cola że producent ma wpływ na cenę końcową dla klienta detalicznego


@EntryMode:
Latasz wokół drzewa za własnym ogonem. MSRP to MSRP, a ja się odniosłem do prostego faktu, że Nvidia podniosła tenże.

Do reszty się nawet nie odnoszę, bo to jakieś dziwne próby racjonalizowania podwyżek. Lubisz to? Spoko, fajnie, miłych zakupów. xD
  • Odpowiedz
@EntryMode:
No nie, to Ty masz problemy z komunikowaniem.
Co jest nieprawdziwe w moim stwierdzeniu, że MSRP jest wyższe? Bo jest wyższe i to znacznie.
Klient, gracz, widzi wzrost cen dla modelu xx80 z $700 do $1200. O ile wzrosło? Co tu skomplikowanego i co nieprawdziwego napisałem?
Wiem, że dolar jest droższy i inflacja również w US rośnie. Wiem również, że TSMC podniosło ceny chipów. I jak to zmienia fakt, że
  • Odpowiedz
@qrak01:
Do MSRP nie będę się już odnosił w tym kontekscie bo tak można w nieskończoność.

A to, że według części klientów podwyżki są uzasadnione...


Oczywiście że są, i nie będę zakrzywiał rzeczywistości tylko dlatego że jestem Polakiem i mi ciężej wydać takie pieniądze. Żywność paliwo, przejazd przez bramki płatne, mandaty wszystko poleciało 100%
To że doliczyli sobie dodatkowo do 4080 $ aby zachęcić do zakupu serii 3xx jak pisalem wyzej
  • Odpowiedz
@Furmik: Na pewno plusem tej karty (prócz wyceny) jest fakt że ta karta daje poniekąd gwarancje kilku długi lat żywotności na wysokim poziomie. Nigdy nie myslalem o serii xx90 natomiast przy tej cenie 4080 jest to niestety najlepszy wybór względem papierowej wydajności a wyceny.
  • Odpowiedz
Po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że to nie ma sensu. Dyskusja będzie się ciągnąć w nieskończoność, a tak czy inaczej nie trafię.
Życzę miłych zakupów i racjonalizowania cen w nieskończoność, bo nvidia idzie w kierunku radykalnego podnoszenia cen co generację.
Żegnam.
  • Odpowiedz
@sidhellfire:
Sugerowana cena przez Nvidia dotyczy modeli FE więc MSRP wszystkie modele od partnerów stanowią cene ''od'' dlatego jest to MSRP cena minimalna detaliczna . Dla takich jak Ty i tego kolegi z góry specjalnie nvidia od tej serii wprowadziła dopisek ''OD'' abyście nie czekali na fikcyjne MSRP kolejnych 3 lat.

Czekam dalej na racjonalne argumenty dlaczego według ciebie oraz @qrak01
cena elektroniki ma stanąć w miejscu w momencie gdy płacicie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EntryMode: słaba złotówka to jedno, ale sugerowanie, że wzrost cen na poziomie kilkudziesięciu procent nie jest po prostu skutkiem posiadania przez nvidie monopolu na rynku to co najmniej odważna teza. Pracuję w branży elektronicznej i to nie jest tak, że ceny wszystkich komponentów poszybowały o 100% w górę. W logistyce to już w ogóle takie kocopoły walisz że xD

No i gdzie ja mówię, że cena ma stać w miejscu? Zwróciłem
  • Odpowiedz
Dla takich jak Ty i tego kolegi z góry specjalnie nvidia od tej serii wprowadziła dopisek ''OD'' abyście nie czekali na fikcyjne MSRP kolejnych 3 lat.


@EntryMode:
Kolegi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt nie ma problemu z tym, że jest to najniższa sugerowana cena i z tym, że AIB od niej zaczynają.
Chodzi, po raz 4ty zwrócę na to uwagę, na trendwzrostowy. Poniżej wrzucam MSRP ukradzione
qrak01 - > Dla takich jak Ty i tego kolegi z góry specjalnie nvidia od tej serii wpro...

źródło: comment_1664290799IUvQq1SsNi7LITTIzBUAtv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sidhellfire:

W logistyce to już w ogóle takie kocopoły walisz że xD


Gościu, próbujesz wyśmiać podważyć czyjeś zdanie a dajesz zerowe argumenty, albo wróć i przedstaw realne dane albo po prostu się nie udzielaj bo to strata czasu dla mnie i dla ciebie.

o, ale sugerowanie, że wzrost cen na poziomie kilkudziesięciu procent nie jest po prostu skutkiem posiadania przez nvidie monopolu na rynku


Nie istnieje coś takiego jak ''monopol przez
  • Odpowiedz
@qrak01:

W skrócie: koszą kasę bo mogą i mają o kilkaset dolców więcej marży na każdej karcie.


Kompletna bzdura i dowodzi to sytuacja finansowa nvidia
nie wiem skąd wy macie takie propagandowe informacje. Wystarczy wejść na wycene spółki, akcje, bilans spólek ktory jest publiczny i media branżowe non stop podkreślają sytuację dla inwestorów dla których takie dane muszą być transparentne
Nikomu nie zależy na tym aby elektornika miała takie wyceny w
  • Odpowiedz
Kompletna bzdura i dowodzi to sytuacja finansowa nvidia

nie wiem skąd wy macie takie propagandowe informacje. Wystarczy wejść na wycene spółki, akcje, bilans spólek ktory jest publiczny i media branżowe non stop podkreślają sytuację dla inwestorów dla których takie dane muszą być transparentne

Nikomu nie zależy na tym aby elektornika miała takie wyceny w perspektywie długoterminowej

bo to nic innego jak kula w łeb dla inwestorów i żywotności firmy, przecież AMD mogłoby
  • Odpowiedz
@qrak01: Jak znajdziesz już te miliardy na którym kręci Nvidia to daj znać, tymczasem zakończmy temat bo opieracie się wyłącznie o spekulacjach propagandowych które nie mają poparcia w niczym
  • Odpowiedz