Wpis z mikrobloga

Pamiętacie projekt amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Redzikowie z początku XX wieku? Oficjalnie przeciw Iranowi, w praktyce przeciwko Rosji.

Ileż było wtedy debat i argumentów ,,przeciw": o prowokowaniu Rosji, o otaczaniu Rosji, o robieniu z Polski celu, o wasaliźmie względem USA itp. itd. Większość takich głosów była oczywiście kupiona przez Rosję.

W końcu Obama uwalił ten projekt. Jak widać niesłusznie.

#ukraina #usa #militaria
  • 20
@szczuronap: dobrze znam ten tekst - gdzie tam dowody? Myślisz że walniesz ścianą tekstu i nie będzie mi się chciało czytać? No nie udało ci się. Wojczal wspomina jedynie możliwości jakie stały przed Rosją. Nigdzie nie wykłada planu który miał być realizowany jak cytuję co napisałeś "mieliśmy zostać sprzedani". I nie cwaniakuj z tym "nie pozdrawiam", myślałeś że zamkniesz temat a nadal nie przedstawiłeś absolutnie nic co miałoby wspierać twoje stanowcze
@Bet0nex31:
Jeżeli muszę Ci tłumaczyć łączenie kropek bo na tym polega geopolityka jako że wywiady i państwa nie chwalą się swoją dokumentacja ani o tym jakie są ustalenia zakulisowe to gratuluję gwoździa w mózgu.

W 2009 roku widać było wyraźny trend ocieplania stosunków z Rosja, chcesz dowodów to google i hasła Obama + Rosja + reset. Co dokładnie było w dealu nie wiemy jednakże pewne było że będziemy od tamtej pory
@szczuronap: no i zgadłem że wylecisz z łączeniem kropek. Trik z linkiem do długiego tekstu którego adresatowi nie będzie się chciało czytać nie wypalił więc teraz łączenie kropek. Ustaleń zakulisowych nie znamy jak sam piszesz, jednak nie przeszkadza ci to w wyciąganiu z dupy daleko idących wniosków i pisaniu z pewnością że miało być tak jak utrzymujesz. To ty jesteś oskarżającym, cyt "mieliśmy zostać sprzedani" więc to na tobie jest ciężar
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wjtk123: pracowałem przy budowie tej bazy ama xD tak serio to nie bo nie ma o czym opowiadać. Ale propsy za nią. Pamiętam, że jak powstawała to był strach, że w razie konfliktu ruscy by ją zbombardowali w pierwszej kolejności niszcząc znajdujący się obok Słupsk, teraz już wiem, że żadna kacapska rakieta by nie doleciała bo ich armia to gówno xDDDD