Wpis z mikrobloga

Wołam zainteresowanych poprzednim wpisem. @brakloginuf @fafulec jak kogoś pominęłam z PW to przepraszam.

Dla nieznających tematu, pracuję w IT, pracowałam pewien czas w jednej firmie (nie miesiąc nie rok), nadszedł czas na zmiany. Wysłałam do 5 firm CV, w jednej rekruter mnie tak zgrzał że odpuściłam. W drugiej się nie odezwali. Trzecia też nie odpisała. Zostały dwie. Jedna duża międzynarodowa firma, druga mniejsza, typowo tylko IT. Jak ktoś zazdrości że w IT się tyle zarabia i jest super bo ciepło i w ogóle to zapraszam do rekrutacji. Rozmowa wstępna. Po tygodniu rozmowa kwalifikacyjna (często z testem czyli projektem do zrobienia za free). Po kolejnym tygodniu rozmowa kwalifikacyjna2. Znowu tydzień myślą.

Z dwóch firm które zostały jedna się odezwała dziś (10 minut temu). Są zadowoleni z rozmów i zdecydowani na zatrudnienie. Najpierw na miejscu 3 miesiące, potem hybrydowo 50/50 a potem jak będę chciała hybrydowo 80/20. Stawka sporo wyższa niż w poprzedniej firmie, zespół wydaje się w porządku, kierownik też. Rozmowa nie była trudna, poinformowali mnie w czym powinnam się douczyć, właśnie przygotowują skierowanie i umowę. Nie powiem ile zapłacą ani ile było wcześniej ale tu jest 2400PLN brutto więcej niż było. Pijcie ze mno kompot <3 #praca #it
  • 7
@Plotkova99: tak z ciekawości - nigdy nie miałem okazji nikogo o to zapytać, a czas się chyba przebranżowić.

Ile czasu trzeba poświęcić na naukę programowania, ażeby zostać przyjętym do jakiejś korposzczujni i zarabiać na początku np. 5k netto?

Bo rozumiem, że jeśli jest wiedza i umiejętności to studiów żadnych robić nie warto? :)
@trytytkaa: Niestety, na podstawie moich doświadczeń nadal większość firm oczekuje chociaż I stopnia studiów wyższych (inżyniera).Są jakieś małe wyjątki z tego co słyszałam, ale osobiście się nie spotkałam z czymś takim w korpo.

Ile czasu? Zależy od osoby i wstępnych umiejętności. Większość korpo wymaga Angielskiego chociaż na B1 lub najlepiej B2 i wyżej. Ciężko określić, myślę że jakby ktoś się mocno zaparł, poświęcił większość wolnego czasu + zrobił kursy to byłoby