Wpis z mikrobloga

Wróciłem parę godzin temu do domu ze szpitala, gdzie byłem operowany na przepuklinę pachwinową. Jak pierwszy raz wstałem i chciałem iść do toalety w szpitalu, to myślałem, że padnę z bólu. Teraz jest trochę lepiej, chodzę już sam, chociaż nadal boli, ale nie aż tak. Nie polecam, mimo że trzeba zoperować... Teraz się będzie goić z tydzień, jak nie lepiej... #zdrowie #medycyna #przepuklina
  • 16
  • Odpowiedz
@basic_error: powiem Ci, że pierwszą robiłem już dzień po operacji, jeszcze w szpitalu, potem drugą w ten sam. W sobotę 4 razy, a dzisiaj raz. Też były mega obawy czy mi szwy się nie rozejdą po dwójce, ale odpukać nic nie było.
  • Odpowiedz
@masqar: zrób to jak najszybciej jak będzie możliwe, Miras. Ja zwlekałem z rok-dwa jak się ujawniła - nie było to warte. W sensie jakichś wielkich dolegliwości bólowych nie odczuwałem, dopiero tak na parę miesięcy przed operacją jak ta gula wychodziła to bolało, jak wpychałem, ale po ciachnięciu komfort jest niesamowity. Wyszedłem dzisiaj po raz pierwszy na dłuższy spacer po operacji, to aż się chciało chodzić jak nie trzeba było wpychać z
  • Odpowiedz
  • 1
@Wile Dobrze wiedzieć i też już chciałbym mieć to za sobą, bo na widok krwi, a tym bardziej jak zaczną mi coś grzebać, to już słabo mi się robi. Jedyna opcja u mnie to pod narkozą... :)
Nie wiem jak to robią, ale czytałem, że z miejscowym znieczuleniem.
  • Odpowiedz
@masqar: mi dali w kręgosłup, tzw. znieczulenie podpajęczynówkowe. Byłem przytomny, ale nie widziałem co robią, jedynie słyszałem co po niektóre wyrazy, bo miałem bajerkę z pielęgniarką anestetyczną i dostałem głupiego jasia :D Nie ma szans, żebyś coś widział, bo jesteś oddzielony takim wysokim parawanem. Zabieg u mnie trwał może z 1,5 h.
  • Odpowiedz
@Wile hej miałem też operację tydzień temu. Jak wygląda u Ciebie miejsce po szyciu? U mnie teraz w miejscu starej przepukliny mam dużą twardą gule i się boje czy mi to zpowrotem nie #!$%@?.... Dowiem się w piątek na ściąganiu szwów. Inna sprawa to całego penisa mam fioletowego ale tym akurat się nie przejmuje bo to raczej zejdzie samo.
  • Odpowiedz
@Kingside: elo, żadnej guli nie mam na szczęście, najlepiej skontaktuj się z chirurgiem, który operował, jak miałeś operację z siatką, to to raczej niemożliwe, żeby z powrotem się zrobiła, bo siatka nie przepuszcza. Też mam w piątek ściąganie. Co do fioletowego wacka też go miałem, a właściwie połowę, hahahah, na początku była panika, w stylu o #!$%@?, co to się stanęło. Na problem z nim polecam Ci mocno Lioton 1000, pięknie
  • Odpowiedz
@Kingside: na całe szczęście tak, ale pierwsze 5 dni to był koszmar - próbowałem się prostować, ale nie mogłem, szwy tak ciągnęły, że masakra. Żadnych innych dolegliwości brak na całe szczęście. Prysznic mega fajnie odświeża po takim zabiegu, jak się rana zagoi. Trzeba jedynie pamiętać o założeniu opatrunku po. Jak Ci się rana zagoi, po domu możesz już chodzić bez :)
  • Odpowiedz