Wpis z mikrobloga

@Fearaneruial: mi się wydaje, że z ludźmi z tamtych stron może być tak: są tacy, co faktycznie chcą do rosji z nieironicznego przekonania, a są tacy, którzy tęsknią do tego, co mieli w młodości i wydaje im się, że można zjeść ciastko i mieć ciastko (mieć zachodnie warunki życia i jednocześnie mieć rosję taką, jak z czasów ich młodości), coś jak z naszymi ludźmi z Polski. Niejeden stary gada, że "a
@carriette_239: wielu ludzi powtarzało że z sympatii do rosji wyleczył ich 2014. Takim powtarzającym się motywem jest wspomaganie o tym że ich dzieci albo wnuki wracały że szkoły i opowiadały że zamiast w-f miały ćwiczenia z ewakuacji do schronów pod szkołą.
Do wielu wtedy tak naprawdę docierało że rosja ich zaatakowała.

Gdyby putler poszedł w 2014 na całość i utworzył noworosję aż po Dniestr - to by się mogło udać. Dzisiaj
@Fearaneruial: no dobrze, część została wyleczona - ale jednak wciąż jeszcze są ci, o których mówię. Tacy, którzy wciąż nieironicznie wierzą, że Irpin i Bucza to wszystko wina Ukrainy, samolot malezyjski to też Ukraina zestrzeliła i w ogóle wszystko wina Ukrainy, można się rozejść, wołodia dobrze gada itd. (niestety, bardzo chciałabym żartować, ale nadal słyszę takie historie mimo tej wojny...)
@Fearaneruial: i do ludzi, o których mówię, niestety już nic nie dotrze. Ani opowieści dzieci, ani wnuków, nic ich nie przekona, bo oni po prostu za bardzo mają wbity w głowę ten obraz "że kiedyś było lepiej, że za ruskich to praca była, a za Ukrainy to nic nie było" (myślenie podobne do tego, jakie mają nasi, lokalni fani PRL). Starego człowieka w Polsce też nie przekonasz, że za PRL było
Są też tacy którzy dobrze pamiętają swoją piękną młodość przy budowie BAMu ale i tak ZSRR i jego pogrobowcy powrotu nie chcą za nic (z dziadkami znajomej mam kontakt takimi, zostali w Chersoniu bo oboje po 80 i już nie chcieli wyjeżdżać)
@Fearaneruial: a tutaj to się zgodzę - nie będzie ich zbyt wielu. Ja osobiście wciąż mimo tego wszystkiego słyszę, że ludzie nieironicznie oglądają Sołowiowa i twierdzą, że ma rację, że szampanskoje otwierają z powodu przyłączenia ich do rosji... D: Nie wiem jak Ty i inni uczestniczący w tym wątku, ale osobiście jestem mega ciekawa reakcji tych ludzi, kiedy już Ukraina (daj Boże jak najszybciej) wejdzie do tych wschodnich obwodów, Doniecka, Ługańska