Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy są tutaj przedstawiciele handlowi? Chciałbym trochę zmienić charakter pracy i właśnie pójść w tym kierunku - mam kilka pytań.
Pracowałem w ODTJ jako instruktor techniki jazdy, więc praca z ludźmi i jazda samochodem to dla mnie codzienność. Aktualnie od roku pracuję jako specjalista ds. sprzedaży, ale jest to praca przy przetargach, aukcjach i ofertach handlowych, w mniejszym stopniu negocjacje przez telefon.
Czy mając takie doświadczenie jestem w stanie względnie łatwo znaleźć pracę jako PH?
Jakie zarobki są w porządku? Nie chciałbym przegiąć na rozmowie w żadną stronę. Na co można liczyć na początek i co według was byłoby ok? Z drugiej strony jak określane jest wynagrodzenie? Podstawa pewnie + premia (ile +/-)?
NO I NAJWAŻNIEJSZE: czy możecie używać samochód służbowy do celów prywatnych?

#przedstawicielhandlowy #praca #pracbaza #korposwiat #sprzedaz

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6338486f4f2f35c0e2f7248e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie firmie nie jest,trudno zostać PH bo jest,to ciężka robota. Wynagrodzenie podstawowe nie jest wysokie ale prowizje potrafią być ogromne więc zarobki są mega dobre a samochód tak można u nas wykorzystywać do celów prywatnych ale pracownicy przez to mieli ściągane jakies 200 zł do pensji.
@elena-mary obecnie jest to 400 zł doliczane do wynagrodzenia i od tej kwoty obliczany jest podatek dochodowy i zdrowotne. Może się mylę. ale to jest nieuniknione jeśli używa się samochód służbowy do użytku prywatnego

@AnonimoweMirkoWyznania większość PH ma niską podstawę ale prowizja może być X2 albo X3 i więcej niż sama podstawa
@AnonimoweMirkoWyznania: Cześć, znajdziesz pracę jako PH - pytanie w jaką branże chcesz iść. Zarobki są bardzo zróżnicowane np. w branży FMCG podstawa to od 4k brutto do nawet 8k brutto + premia (20-50%) + nagrody roczne za target (UoP). Branże techniczne i medyczne są dobrze opłacane.
W poprzedniej firmie auto miałem no limit do celów prywatnych. W obecnej mogę korzystać też, ale nie można tankować slużbową kartą na urlopie/l4/weekendy.
OP: @dunayer - nie, kompletnie nie brałem żadnej konkretnej branży pod uwagę. Myślałem o współpracy z jakąś firmą, co sprzedaje oprogramowania ERP do firm, bo bardzo lubię takie tematy, ale widzę, że wymagają wszędzie wyższego, którego nie mam. Złożyć CV można, ale co z tego będzie? :)

@elena-mary @Yamoy @tamowsky - dzięki za odpowiedź. Nie ukrywając, za mniej niż średnio miesięcznie 5000,00 PLN netto nie opłaca mi się zmieniać branży. Ale
@AnonimoweMirkoWyznania: odpowiem Tobie w ten sposób. Skończyłem jeden z najbardziej prestiżowych kierunków studiów w Polsce, zarządzanie a siedziałem jako PH w IT od strony HW. Po 2 latach spokojnie wyciągałem 15-20k netto miesięcznie. Zaczynałem od zera.

Skoro wiesz co to jest ERP, jest takie piękne powiedzenie w branży: "fake it, fake it, until you make it"
@AnonimoweMirkoWyznania: Medyczna i techniczna bdb wynagrodzenie. Tam gdzie duża marża i trudny produkt kasa jest ok.
Ale to też wymaga wiedzy, czasami szerokiej wiedzy i oblatania na rynku. Bez tego ciężko. 5 cyfr Netto, auto + premie to wzięcia po kilku latach.