Wpis z mikrobloga

#rock #gothicrock #darkwave #polskamuzyka
#cultowe (1002/1000)

Fading Colours - Sister of the Night z płyty Black Horse (1995)

O ile zimnowalowy zespół o wdzięcznej nazwie Bruno Wątpliwy był przeze mnie kojarzony, o tyle zupełnie nie miałem pojęcia że muzyczną kontynuacją tego tworu był ten tutaj Fading Colours. Muzycznie wpasowuje się oczywiście w typowy, sfeminizowany polski rock gotycki lat '90, natomiast trzeba przyznać że pani o pseudonimie DeCoy miała dość unikalny "wiedźmowaty" styl/manierę śpiewania.

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
  • 5
@cult_of_luna: Bardzo fajne, coś mi nazwa mówi pewnie mu gdzieś mignęło w dawnych czasach, angielski wtedy a teraz w polskich pisenkach to ładna przepaść, szkoda ze dużo zespołów wtedy na sile śpiewało po angielsku, w Polsce nie zaistnieli bo nikt tekstu nie rozumiał a za granica nie zaistnieli bo rażący akcent. Teraz ciężko niektóre polskie zespoły odróżnić od zagranicznych.
@lajsta77: ciekawostka odnośnie angielskiego jest taka, że płyta jest długa dość, bo ostatnie kilka numerów to te same kilka z początku płyty, ale z polskim tekstem :) więc jak Cię zaciekawiło to na tubce jest całość i np. ten numer nazywa się Siostra Nocy