Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dobra Mireczki powiedzcie mi gdzie jest zawór na wodę w mieszkaniu które będę wynajmował.
Na mieszkaniu jest licznik prądu i gazu. Nie ma licznika wody. Nigdzie nie ma też zaworu w widocznym miejscu.
Opcje są dwie, zawór jest na klatce schodowej w skrzynce lub w łazience za jakąś kafelką.
Skrzynka owszem znajduję się na moim piętrze naprzeciwko sąsiada, ale nie ma jej na parterze i pierwszym piętrze nie wiem jak wyżej.
Dodatkowo na mieszkaniu gdzie teraz mieszkam, jest podobna skrzynka dwa piętra niżej podpisana Netia .
W łazience mam dwie podejrzane kafelki gdzie może być zawór, ale są tam śruby wkręcone i nie wiem jak je wysnuć by ich nie uszkodzić.
Jedna kafelka jest pod wanną, druga nad toaletą obok.

Właściciel przebywa za granicą i też nie ma pojęcia ale to długa historia.
Do rzeczy, będę wymieniać WC i pralkę. Do WC i pralki są zawory. To chyba można to wymienić, bez odłączania zaworu wody na mieszkaniu?
Patrzyłem z ciekawości pod zlew w kuchni i łazience i nie ma tam wężyków od wody biegnie rura syfon i co tam jeszcze jest. Czyli baterii nie wymienię czy uszczelek. Do tego potrzebny jest zawór na mieszkaniu. W komentarzach zdjęcia gdzie ten zawór może być.

#wynajem #budownictwo #nieruchomosci #hydraulika #majsterkowanie
  • 14
@b4a3: jak sąsiedzi są normalni to możesz zajrzeć do sąsiada niżej/wyżej zapytać, czy wie gdzie jest u niego - o ile układ mieszkań jest powtarzalny... może się dowiesz od starego górala
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silikon: Tylko jak to otworzyć? Palcami podważyć nie mogłem, po lewej stronie jest tam śruba.
Teraz nie ma mnie już na tym mieszkaniu, jak będę to śrubokrętem spróbować? Czy jest jakaś technika o której nie wiem()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@goferek: No a ta skrzynka nie jest od internetu czy telewizji? Podobna mam u siebie i piszę na niej Netia. Czemu też nie ma jej na parterze i pierwszym piętrze? W każdym razie kluczyka do niej nie mam.
@b4a3 skrzynka jest od internetu, a za tymi kafelkami powinny być kraniki od wody do wanny i toalety.

Zawory masz raczej w skrzynce na klatce, jak masz klucz uniwersalny to na pewno otworzysz.
No a ta skrzynka nie jest od internetu czy telewizji?


@b4a3: jest. Szczerze mówiąc, trochę w szoku byłem, że bierzesz ją pod uwagę jako miejsce instalacji zaworów wody :)

Czemu też nie ma jej na parterze i pierwszym piętrze?


@b4a3: bo nie ma sensu instalować takich skrzynek na każdej kondygnacji. Na parter i pierwsze piętro dochdzą przewody od tej skrzynki koło ciebie.

Zawory masz raczej w skrzynce na klatce


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: Zawsze tak myślałem, że to internet z tv ale jak właściciel mi napisał, że jak zaworu nie ma tam gdzie są liczniki to musi być na korytarzu. Tam tylko ta skrzynka jest więc siłą rzeczy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Natomiast co jest pod wanną? Bo tam też jest kafelek przykręcony.
@Silikon: Jak będę na mieszkaniu to tak zrobię, tylko nie wiem po co ktoś tak