Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie macie wrażenia, że jakość obsługi w Polsce stoi na bardzo niskim poziomie? Dotyczy to całego przekroju usług, ale chodzi mi tutaj teraz konkretnie o branżę gastronomiczną.
Od czasu do czasu oglądam sobie jakieś vlogi podróżnicze i Polska w porównaniu do innych krajów (mam tutaj na myśli takie średniaki turystyczne jak kraje nadbałtyckie, Bałkany, Rumunię czy inne z kraje bloku wschodniego) wypada blado.
Nawet w turystycznych miejscach ludzie nie potrafią powiedzieć kilku słów w języku angielskim, co myślę, że w dzisiejszych czasach powinno być standardem.

Spójrzcie jak potraktowano tego gościa.
Ok dobrze, że kelner był w stanie coś wydukać po angielsku, ale serwis, który wydawał posiłek to dramat.



Tadumtsss - Nie macie wrażenia, że jakość obsługi w Polsce stoi na bardzo niskim pozi...
  • 11
@Tadumtsss: ale Ustroń to głównie wewnętrzna turystyka, do tego dość daleko od jakiegoś większego ośrodka miejskiego (Katowice są godzinę jazdy od tego miejsca) więc tam w usługach nie pracują głównie studenci, którzy liznęli język angielski a raczej ci co nauka w szkole sprawiała im problemy. W dużych miastach wygląda to zdecydowanie lepiej.
@Tadumtsss:

Trochę #!$%@? typ nagrywa wszystkich co siedzą w restauracji.
Traditional polish beer Warka xD

Chciał jeść traditional food, dostał roladę z kapustą i kluskami no i mówi, że nothing special xD

#!$%@?, poszedł do restauracji w Ustroniu i #!$%@? mówi że ma very high expectations, pewnie zapłacił tam 30-40zl xD

A na koniec czeka na lepsze rekomendacje, gdzie mu zasmakuje czerwona kapustą z rolada i kluskami.

Żadnej rekomendacji od tego
@FantaZy no faktycznie coś strasznego, że ktoś w tych czasach przeleci sobie kamerka po stołach xD
Nie chce mi się teraz klatkowac, ale chyba sama rolada to było 46.
Nie wiem co było krinczowego w jego zachowaniu?
To że można mieć trochę więcej luzu i się uśmiechać? Xdd
@Tadumtsss: to sobie zobacz chociażby jak kręci Maklowicz jak gdzieś siedzi w restauracji... kultura, dyskretnie...

A ten typ wbija z kamerą na kiju do lokalu heheheh dzień dobry heheheh is it polish traditional beer? Hehe you can hear traditional polish music hehehe....

Beka z typa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Tadumtsss: rzeczywiście wypadamy słabo na tle innych krajów. W miejscowościach turystycznych to jeszcze jakoś wygląda i w restauracji z dobrym standardem znajdzie się i dobra obsługa, ale w mniejszych miejscowościach to czasami takie cuda się dzieją, że ręce opadają. Jednak nie ma się co temu dziwić u nas obsługą klienta zajmują się głównie studenci i jest to dla nich zawód przejściowy. W innych krajach oczywiście też jest sporo młodych, ale są
@Kruszoe dokładnie mam takie same przemyślenia.
Większą winą obarczyłbym właścicieli, a nie samych pracowników, którzy też niejednokrotnie traktowani są pewnie jak materiał eksploatacyjny.
Z drugiej zaś strony uważam, że tak zwyczajnie jako ludzie nie zdajemy testu w sytuacjach stresogennych.

@FantaZy porównywanie makłowicza, który wbija do restauracji z ekipa już wcześniej umówiony do kolesia, który kręci vloga jest bez sensu.
Usprawiedliwianie tak słabej obsługi tym, że koleś ma kamerę, szczególnie w tych czasach,
@Tadumtsss: ale czego ty oczekujesz od tej obsługi? xDDDDDDD

typ przyszedł do do lokalu który jest mniej więcej półkę wyżej od baru mlecznego.
Przyszedł kelner, rozumiał podstawowy angielski, podał mu jedzenie i tyle.

Sprawdziłem cennik: https://goo.gl/maps/sDZpQL5HoLbqqLtD7

za 50zł można tam zjeść 2 daniowy obiad. Serio, aż się powtórzę - nie wiem czego ty tam oczekujesz? xDD
W McDonaldzie za normalny zestaw trzeba zostawić ok. 30zł...
@FantaZy oglądałeś wgl ten film? Rzucili mu ten obiad gdzieś na krawędź stołu. Tam chyba nie było nawet kontaktu wzrokowego, nawet słowa, a ty sie pytasz czego ja oczekuję??
Nie każdy lubi być traktowany jak pies, ale rozumiem, że gdy ciebie tak traktują to nie masz z tym problemu?
@FantaZy to właśnie ty czepiasz się wszystkiego i idziesz w zaparte podając jakieś idiotyczne "argumenty" typy Makłowicz.
Argument z McD nietrafiony, bo tam uśmiech i miła obsługa to norma. Po za tym McD już dawno nie jest tani.
Sprawdziłem i tak jak pisałem wczesniej rolada to 46, mała zupa jakoś paręnaście złotych. Piwko pewnie w okolicach 6-8, czyli zwyczajnie, ale dla Pana to prawie jak bar mleczny.
Taka sytuacja w gastronomi to