Wpis z mikrobloga

Hej, zastanawiam się nad pierwszym zakupem medycznej marihuany.
Podczas wypełniania zamówienia na receptę na jednej ze stron internetowych, zostałem poproszony o podanie leku, jaki chciałbym uzyskać. W internecie znalazłem, że aktualnie w Polsce dostępnych jest 5 rodzajów medycznej marihuany:

Cannabis flos THC 1%, CBD 12%,
Cannabis flos THC 8%, CBD 8%,
Cannabis flos THC 20%, CBD 1%,
Cannabis flos THC 22%, CBD 1%,
Cannabis sativa THC 19%, CBD 1%.

Niestety nie mogę znaleźć informacji na temat różnic, między Cannabis flos, a cannabis sativa.
Zastanawiam się, co będzie bardziej odpowiednie dla mojego organizmu.
Jeśli ktoś się zna na rzeczy prośba o udzielenie jakichkolwiek informacji.

#medycznamarihuana #420 #narkotykizawszespoko #marihuana #wykopjointclub
  • 9
@Nowaczi: Stonerchef robił na swoim blogu recenzje każdej z odmian dostępnych w polsce, przeczytaj o każdej i zdecyduj się na to co najbardziej spełni twoje oczekiwania. Warto pamiętać że nie będzie działać to u każdego tak samo więc traktuj wszystkie recenzje z dystansem. Możesz też zdać się na dobór gatunku przez lekarza.
@Nowaczi: Ale co chcesz osiągnąć, po co i dlaczego.
Na chłopski rozum:
Pierwszy - Prawie niezauważalne rozluźnienie
Drugi - Przyjemne rozluźnienie
3,4,5 - Wysoki haj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Brałbym najmocniejsze i dawkował mniej
Niestety nie mogę znaleźć informacji na temat różnic, między Cannabis flos, a cannabis sativa.

Nie ma żadnej różnicy, po prostu nazwa producenta, to i to to sativka czyli działają tak samo.

Zastanawiam się, co będzie bardziej odpowiednie dla mojego organizmu.

zależy od schorzenia i jaką lekarz zarekomenduje w twoim przypadku, zazwyczaj dostaje się na te 3 ostatnie, 1 i 2 to raczej ekstremalne przypadki.

@Nowaczi:
@Nowaczi cannabis sativa L to łacińska nazwa rośliny.

Główne odmiany medycznej jakie są:

Aurora 22 - sativa
Aurora 20 - indica
Red No 2 - hybryda z przewagą sativy
Canopy Growth 20 - indica

Aurora 8% THC, 8%CBD i Canopy Growth 8/7 - hybrydy w strone sativy, mniejszy efekt odurzający, dla początkujących pacjentów i na dzień.
Dzisiaj wchodzi jeszcze S-Lab 18 - sativa

Więcej na https://greendoctor.pl/blog/odmiany-medycznej-marihuany/