Wpis z mikrobloga

Serio nawet zamawianie światłowodu w tym kraju musi być takie upośledzone? xD

W piątek oddano nowiutką inwestycję POPC u mnie na wsi, już od połowy września przyłażą chłopy z ulotkami i chcą, żeby u nich zamówić internet. Każdego informuję, że zdecydowałem się na ofertę od #inea, gdzie inny chłop na infolinii mi powiedział, że założył mi u nich konto i stworzył zamówienie, tylko muszę czekać do piątku 7.10 i wtedy od 8 rano dzwonić, żeby umówić się na montaż.

No to był 7.10 w ubiegły piątek. Dzwonię od 8 rano, oczywiście najpierw 20 minut użerania się z botami. Gdy dotarłem w końcu do konsultantki, usłyszałem, że ona nie ma wpisanego "zlecenia instalacyjnego" i ktoś od nich będzie do mnie dzwonił. Nie wie konkretnie o której godzinie, ale "NA PEWNO DZISIAJ". Tego samego dnia miał dzwonić też inny typek, tym razem z #orange, żeby przedstawić mi ofertę. Oczywiście, ani z Inei, ani z Orange nikt nie zadzwonił. xD

Teraz siedzę i się zastanawiam, czy do nich dzwonić i marnować kolejną godzinę wisząc na telefonie, czy cierpliwie czekać nie wiadomo na co, czy może po prostu olać leserów i zamówić gdzieś jeszcze indziej.

Może Wy polecicie mi jakiegoś operatora, gdzie proces zamawiania jest jasny i klarowny, a przedstawiciele nie rżną w uja?

#swiatlowod #popc
  • 27
Co rozumiesz pod pojęciem oddano?


@Lord_Jim: Mam na myśli to, że światłowód został położony, skrzynki powieszone, a inwestycja odebrana, natomiast wszystkie wyszukiwarki adresów na stronach informują, że jestem w zasięgu i nic tylko zamawiać.

Firmy w których zasięgu jestem:
- Inea
- Orange
- Plus
- Play/UPC (oni chyba teraz są razem, bo dostałem jedną ulotkę z ich internetem)
- Vectra
- Netia
@staggermeister_: Jaka Inea jaki Orange, kto u ciebie budowal POPC? Jesli budowala Inea to od tego maja spolke Fiberhost, Inea ci zalozy sam internet ale swiatlowod to kwestia Fiberhost chyba, ze budowal Orange, czego nie powiedziales.

Generalnie nie licz na szybki termin czy cokolwiek, u mnie skonczyli kopac, wieszac, byly telefony z tmobile, UPC a swiatlowod byl dostepny dopiero rok pozniej pomimo tego, ze juz chcieli sprzedwac, byly ulotki, tylko orange
@staggermeister_:

Skąd wiesz, że została odebrana?

To jest pytanie z tezą, oczywiście.
Musisz się uzbroić w cierpliwość - jak już naprawdę wszystko zostanie oddane to na pewno będziesz miał informację, że jest możliwość podłączenia Tobie usług.
@staggermeister_: Jakie województwo? Bo u mnie też oddano/uruchomiono 7.10.
Teraz pytanie do Ciebie czy masz podłączenie do budynku? W sensie INEA(fiberhost) przekopała Ci się przez działkę i w budynku założyli taką białą skrzyneczkę? Jeżeli tak to teraz wybierasz operatora i zasadniczo od nich zależy jak szybko, ale powinno być bardzo sprawnie bo INEA musi tylko "zrobić aktywacje" na polecenie wybranego operatora. Ja mam taką sytuację i operator obiecał, że będzie w
Jaka Inea jaki Orange, kto u ciebie budowal POPC? Jesli budowala Inea to od tego maja spolke Fiberhost, Inea ci zalozy sam internet ale swiatlowod to kwestia Fiberhost chyba, ze budowal Orange, czego nie powiedziales.


@krzywy_kanister: Generalnie to budowała jakaś firma o nazwie GetFibre, ale to w sumie średnio mnie interesuje. To Inea albo Orange będą tymi firmami, które będą instalować łącze u mnie w domu i potem brać za to
@staggermeister_: Nie, Inea ani Orange nie beda instalowac swiatlowodu w zaleznosci od przypadku, przy POPC wyglada tak, ze masz dwoch operatorow, jeden buduje swiatlowod (Fiber host) a drugi ci dostarcza internet (Orange, Inea, Tmobile, UPC co tam chcesz). Podobnie to wyglada w przypadku Orange, jesli oni zbudowali za fundusze POPC na przyklad wypuszcza Tmobile czy Plusa podobnie jak wyzej, Orange zrobi swiatlowod ale internet masz od innego operatora. U mnie to
@krzywy_kanister: Ale słuchaj, to mnie naprawdę nie interesuje, kto instaluje, kto buduje, kto podpina. Inea/Orange sprzedaje usługę i organizuje techników, którzy mają mi wywiercić dziury, zrobić gniazdka i aktywować łącze - a czy ci technicy przyjadą z jakiegoś Fiberhosta czy innego Getfibre to już serio mnie zupełnie nie obchodzi. To, czy muszę czekać, czy nie, to też jest sprawa trzeciorzędna.

Inea/Orange chce mi sprzedać usługę i oczekuję konkretnej informacji: "tak, można,
@staggermeister_: To moze naucz sie czytac ze zrozumieniem, wez sobie usluge od innego operatora i przestan stekac jesli ktos ci probuje wyjasnic skad jest problem, ja nie usprawiedliwiam orange czy inea tylko opisuje ci skad to sie bierze.

Nie ma zadnego obowiazku dostarczania internetu komukolwiek.
@krzywy_kanister: Twój pocisk o czytaniu ze zrozumieniem brzmi co najmniej śmiesznie w momencie, kiedy od samego początku piszę dokładnie, o co mi chodzi, a Ty dalej klepiesz swoje dyrdymały.

Spróbuję jeszcze raz. Nie obchodzi mnie, kiedy będzie usługa, nie obchodzi mnie, kto ją dostarczy, kto będzie coś tam montował, kto kopał, kto wieszał skrzynki ani "skąd jest problem".

Ktoś próbuje mi sprzedać usługę i oczekuję konkretnej informacji, czy w ogóle jest
@staggermeister_: Gosciu przeciez ty nawet nie rozumiesz co to jest POPC, jakie sa roznice miedzy firmami, warunki dotacji (co tez napisalem, ze wcale nie ma obowiazku swiadczenia uslugi, rownie dobrze chca uzyskac pieniadze z dotacji mogliby ci powiesic kabel, bez bawienia sie w sprzedaz co tez jest zbyt abstrakcyjne dla ciebie) podalem ci powody, zaleznosci a ty nadal masz to w dupie, pewnie wiekszosci tego co napisalem nie przeczytales co dopiero
Gosciu przeciez ty nawet nie rozumiesz co to jest POPC, jakie sa roznice miedzy firmami, warunki dotacji (co tez napisalem, ze wcale nie ma obowiazku swiadczenia uslugi, rownie dobrze chca uzyskac pieniadze z dotacji mogliby ci powiesic kabel, bez bawienia sie w sprzedaz co tez jest zbyt abstrakcyjne dla ciebie) podalem ci powody, zaleznosci a ty nadal masz to w dupie, pewnie wiekszosci tego co napisalem nie przeczytales co dopiero mowic o
@staggermeister_: Wracając do pytania z posta ja wybrałem Fiber Media, ale nie odpowiedziałeś z jakiego województwa jesteś więc ciężko doradzić. Jeżeli nie masz przyłączenia do budynku to zaczekasz w zależności od dostępności ekipy w Twojej okolicy. Bo jeżeli wybierzesz Orange, Play, UPC, Netia czy TMobile to praktycznie nie ma różnicy. Każdy z nich musi zrobić zamówienie u INEA (fiberhost itp) żeby ekipa od nich zrobiła przyłącza i tą skrzyneczkę w budynku.
odpowiedziałeś z jakiego województwa jesteś więc ciężko doradzić


@victordeleco2: Odpowiedziałem, ale mogło gdzieś umknąć w gąszczu odpowiedzi, dodatkowo użyłem skrótu więc łatwo przeoczyć. ;) Wielkopolskie.

Im dłużej teraz zwklekasz tym dalej w excelu będziesz.


Tyle, że ja właśnie nie zwlekam, codziennie dzwonię po kilka razy i próbuję się coś dowiedzieć. Wczoraj konsultantka z Orange miała wbić zamówienie do systemu (przy okazji sprzedała mi uchwyt na telefon do samochodu mam już paczkę
@staggermeister_: No to niestety niekompetencja tych konsultantów na to nic nie poradzisz. Te dwie tury o których wspomnieli w Orange to właśnie najpierw zespół z INEA podciągnie Ci do domu, zamontuje skrzyneczkę a następnie Ci z Orange przyjadą i podepną się pod to i zainstalują routery/dekodery oraz zrobią aktywację. Z doświadczenia widzę, że najdłużej czeka się właśnie na tą ekipę robiącą przyłącze do domu, chociaż może u Ciebie szybciej skoro domy
@victordeleco2: Nie mam absolutnie problemu z tym, żeby czekać ile tylko trzeba. Tylko kurde, żeby się jeszcze dało uzyskać jakiekolwiek info, czy będą to robić, czy nie. xD Nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku za parę tygodni gdy się okaże, że wszyscy sąsiedzi sobie założyli bez problemu, a tylko u mnie były takie jaja i dalej nic nie wiadomo.
@victordeleco2: mam mały update. Sąsiadowi, który mieszka dosłownie 2 domy dalej i nie zrobił nic poza wpisaniem się sprzedawcy na listę, kiedy chodzili po domach, dzisiaj o 10:00 montują światłowód w domu.

A ja wczoraj znów dzwoniłem dwa razy, za pierwszym razem mieli oddzwaniać po 30 minutach, za drugim po dziesięciu, niestety czekam do teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@victordeleco2: Zazdro. Mi to chyba już bardziej zależy na zamknięciu tematu niż na prędkościach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rano dzwoniłem znowu, dowiedziałem się w końcu konkretnie, że nic nie wiedzą, bo "grafik już został zamknięty". Wczoraj i przedwczoraj były "awarie grafiku". Czyli tak jak się spodziewałem, sąsiady będą mieli, a ja w ciemnej dupie do nie wiadomo kiedy. xD