Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Po roku poszukiwań w końcu udało mi się zakupić katalog z lat '50.

Centralny Zarząd Przemysłu Odzieżowego "Odzież Damska i Dziewczęca dla wieku od 11 do 18 lat"
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Gospodarcze "POLGOS"

Pozycja zawiera 100 szkiców z projektami ubrań damskich i dziewczęcych i 36 stron opisowych. W ostatnich kilku latach widziałem tylko dwa takie ( ͡° ʖ̯ ͡°) i to w cenach dość wysokich (180-250zł). Czy to duże kwoty za coś takiego? Nie. Jeśli wziąć pod uwagę, że wyprodukowano tylko 1025 egzemplarzy, z czego wększość raczej jest już dawno spalona, to są to kwoty do zaakceptowania, szczególnie dla kolekcjonerów i pasjonatów epoki PRL.

Ja jestem cierpliwy i kiedy katalog znów się pojawił udało mi się go zdobyć za 80 złotych już z przesyłką ( ͡ ͜ʖ ͡) Niestety, okładka odkleiła się od zawartości, ale to nie problem. Najważniejsze, że jest!

Jako ciekawostkę warto dodać, że katalogi tego typu niedostępne były dla zwykłego Kowalskiego. Zazwyczaj dostarczane były do większych sklepów lub były w posiadaniu odpowiedników dzisiejszego przedstawiciela handlowego (albo przeważnie w Zakładzie Przemysłu Odzieżowego -tu wstaw miasto)

Kolejna pozycja do kolekcji, a na celowniku cały czas pozostaje katalog zabawek (cena w okolicach 1000zł)

#moda #prl #lata50 #gruparatowaniapoziomu
kurlapejter - Po roku poszukiwań w końcu udało mi się zakupić katalog z lat '50. 

Ce...

źródło: comment_1665418974ToY4fTMym4SWt3zRURGgFf.jpg

Pobierz
  • 11