Wpis z mikrobloga

@Rabusek: No właśnie nie wiem czy bym do końca wierzył coconutBattery, bo wydaje się to dziwne.
A zdarza Ci się rozładowywać dosyć mocno laptopa raz na jakiś czas (i potem naładować na 100%)? Bo to pomaga w prawidłowym oszacowaniu pojemności baterii (wiadomo - częste nie jest dla baterii zdrowe)
A zdarza Ci się rozładowywać dosyć mocno laptopa raz na jakiś czas (i potem naładować na 100%)?


@BialoCzerwony: raz tak zrobiłem, tak

na codzien korzystam z aldente i tam wlasnie jest opcja kalibracji, raz skorzystalem
miesiąc mam maca ... tam wlasnie jest opcja kalibracji, raz skorzystalem


@Rabusek: Absolutnie nie ma sensu celowa "kalibracja" kontrolera po miesiącu który jest fabrycznie skalibrowany. To już taki fetysz chyba jak kupisz maca że ludzie kochają sprawdzać kondycję baterii. Przez ostatnie lata jakoś nigdzie nie wpadł mi wpis użytkownika komputera z windowsem który przejmuje się kondycją baterii. Poza tym dane które pokazujesz są zgodne z specyfikacją, przecież ma powyżej 80% więc
@devones: 5000 to juz kosmos. Ja sie dziwilem jak mialem pare macbookow z 1000-1100 i trzymały po kilka godzin.


@MercedesBenizPolska: Tak ten przykład to jest ekstremalny, potrafi każdego dnia być ładowany do 15% i do 0% tak z 5 razy na dzień. Trafił mi się jeden też z 2012, cykli ponad 2 tysiące, bateria delikatnie spuchła 3 miesiące temu - poszedł oczywiście już do utylizacji. Pracował na recepcji jakiegoś biura.