Wpis z mikrobloga

Obejrzałem Wielka Woda na #netflix na raz i nawet spoko serial do kotleta. Ale uderzyła mnie na końcu jedna rzecz. Po polskiej stronie zginęło 56 osób i pamiętam to raczej średnio bo miałem wtedy 10 lat, ale była to tragedia o której mówiło się lata z wielkim żalem i smutkiem. Tymczasem na Covid w Polsce zmarło prawie 120 tysięcy ludzi i niektórzy to nazywają niegroźnym przeziębieniem. W wakacje ten temat praktycznie nie istnieje. Kwestia #!$%@? czasów? Jesteśmy już tak przyzwyczajeni do śmierci czy o co tu chodzi

#covid
  • 63
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@yhbgrobdoivbvwamsv: w zeszłym miesiącu umarł ojciec znajomej. Służba zdrowia hula, chłop tydzień wcześniej przeszedł na emeryture, covid łagodny na początku i cyk 2 tyg i go nie ma.

@Emprzem: Na covid czy z covidem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy może na nieleczone bądź za późno wykryte schorzenie?
No i ktoś w jakimś procencie na wirusa umiera, moze zwykle 'szczescie'
@yhbgrobdoivbvwamsv:

Nie na covid ale z covidem, i nie z powodu covida bezpośrednio tylko debilnego zamknięcia służby zdrowia


beka z zaprzeczania podstawowym faktom naukowym xD no tak się składa że ludzie umierali (i umierają nadal, chociaż dzięki szczepionkom mniej) właśnie przez covida. no możesz i twierdzić, że ziemia jest płaska, ale faktów nie zmienisz
sam jestem 30+, a spędziłem tydzień w szpitalu przez to dziadostwo


@plastron8: Widocznie już wcześniej miałeś kłopoty ze zdrowiem albo jesteś porządnie ulany. Normalnie ludzie w tej grupie wiekowej nie trafiali do szpitala z powodu covida
@Kiedys_Mialem_Fejm: Na covid nie wiadomo ile osób zmarło bo nie było żadnych badań czy sekcji zwłok, które potwierdziłyby że bezpośrednio covid przyczynił się do zgonu. Tragiczne i smutne jest to ilu ludzi zmarło przez brak dostępu do opieki zdrowotnej, głupie przepisy czy czasami chęć zarobku przez kadrę dyrektorską szpitali- np. nie wpuszczanie i nie udzielanie pomocy ludziom z pozytywnym testem przy zagrożeniu życia- udar, zawał, itp.
Ilu ludzi zmarło w domach