Wpis z mikrobloga

Mireczki, podczas remontu został uszkodzony kabel satelitarny, mam jeszcze 2 kable w innych pokojach, pytanie czy jest możliwość przesyłu sygnału po wifi z dekodera z enigmą podłączoną przewodem do dekodera #enigma bez przewodu?
#zgemma #cccam #iptv
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adeo1987: Tak. Drugi tuner z Enigma2 może służyć jako "dawca" sygnału (a właściwie - strumienia) telewizji satelitarnej dla innego tunera z Enigma2 po sieci Ethernet, Wi-Fi. Wystarczy skonfigurować u biorcy opcję tunera alternatywnego lub podobnie brzmiącą. Jedynie u biorcy kanały będą się przełączać nieco dłużej. I dobrze by było, by dawca miał więcej niż jedną głowicę, by biorca i dawca mogli niezależnie oglądać kanały.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@adeo1987: Piszę z głowy, na bazie tego, co kiedyś sam ustawiałem, bo w tej chwili nie mam możliwości przetestowania tego w praktyce. Ale z tego co pamiętam wyglądało to tak:
1. Wyłącz głowicę satelitarną u biorcy (by tuner nie próbował z niej odbierać sygnału, a od razu "ciągnął" to od dawcy)
2. W tunerze biorcy przejdź do okna: Menu -> Ustawienia -> Obsługa & Interfejs -> Dostosuj i opcji "URL odbiornika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adeo1987: Różnicy w jakości obrazu nie ma - wszak to ten sam strumień tylko podany inną drogą. Jeśli jednak połączenie sieciowe będzie niedomagać to mogą pojawić się zacięcia.
@adeo1987: @mp107: @sberatel: Takie rozwiązanie ma wadę. Na stałe dekoder dostaje trochę o dupie, a Zgemmy nie są aż tak bezproblemowe. Zdarzają się przegrzewania i zwiechy....ale nie muszą oczywiście. To samo z siecą lokalną w domu po wifi. Jak ktoś ma ch..wy ruter czy co to również może być kłopot ale nie musi. W przypadku braku roblemów to normalnie będzie chulało ale szkoda sprzętu. Lepiej narawić instalację.