Wpis z mikrobloga

@Ktore_to_juz_konto: Wyjasniac po fakcie to kazdy glupi moze
Sesja wydatnie pokazala, ze gowno sie znam i nie wiem nic

Wyjasnienia nie mam, poza sloganami typu:
- niska plynnosc -> duza zmiennosc
- tydzien przed wygasaniem opcji -> dilerzy kupuja, bo spada delta
- pod rajd podczepily sie algo

Nic na razie wiecej nie moge wymyslec

przewidywania


@Ktore_to_juz_konto: chyba nie ma po co, warte to mniej niz papier na ktorym pisane
@gonzo91: w mojej ocenie zupelnie nieistote info, ale ok
nie wiem o ktorej wyszedl ten news, czy godzina na stronie jest pierwszym ujsciem tego newsa
Ale rynek zaczal cisnac w gore 15 minut po otwarciu, praktycznie od poczatku

a jaki komentarz do umocnienia się złotówki i brytyjskiego peso, podwyżka stópek w USA pewna, powinny zaryć w ziemie


@number2324: To to juz w ogole mi sie w glowie nie miesci

Tak
dzisiejsza pompa jest wynikiem gołębiego ECB i dalszych nadziei na pivot FEDu. A to było nie do przewidzenia.


@gonzo91: do pieca dołożył Biden, który zadeklarował silne działania do obniżenia inflacji
@kacperpzn: tak patrzac z ciutke szerszej perspektywy, nie tylko tej jednej dzikiej sesji
To spadki od polowy sierpnia byly zajebiste i rynek mocno wyprzedany, sam liczylem na mocny rajd
Poszly dwie sesje mocne, ktore zostaly skasowane przez calkiem normalny raport NFP. Swidrowalismy dziure dalej, ale to caly czas ta sama wyprzedana dziura
Po CPI mocno jeblo, co stworzylo narracje, ze ten raport byl jakis tragiczny. To nie byl tragiczny raport, byl
@151346136: Jak się nie mylę taka duża akcja wykupywania zdarzyła się 5 razy w historii spx, nie widzę tutaj mimo wszystko bear market rally i sądzę, że to zwykłe odreagowanie, a dołki jeszcze przed nami. Kolejne dni będą ciekawe zapewne.