Wpis z mikrobloga

Wujek Biden właśnie jedzie na ostro z Puchatkiem. Info już jest na wykopie, ale subskrybenci tagu #rosja i #ukraina też powinni wiedzieć że USA właśnie... odpaliły gospodarczą bombę atomową w Chinach. Co to oznacza dla wojny na Ukrainie dowiemy się jak opadnie tzw. krzemowy pył (z ang. silicon dust).

Analityk d/s Chin i technologii ocenia to tak:

Nowa kontrola eksportu rządu USA sieje spustoszenie w chińskim przemyśle chipowym. Nowe zasady dotyczące „osób amerykańskich” prowadzą do „ogólnobranżowej dekapitacji”. „Wielu ludzi nie wie, co wydarzyło się wczoraj. Mówiąc prościej, Biden zmusił wszystkich Amerykanów pracujących w Chinach do wyboru między odejściem z pracy a utratą amerykańskiego obywatelstwa. Każdy amerykański dyrektor wykonawczy i inżynier pracujący w chińskiej branży produkcji półprzewodników zrezygnował wczoraj, co sparaliżowało chińską produkcję z dnia na dzień.

Jedna runda sankcji ze strony Bidena wyrządziła więcej szkód niż wszystkie cztery lata sankcji performatywnych za Trumpa. Wraz z nowymi sankcjami Bidena, wszyscy amerykańscy dostawcy bloków IP, komponentów i usług zniknęli z dnia na dzień — odcinając w ten sposób wszelkie usługi [do Chin]. Krótko mówiąc, każda firma produkująca zaawansowane węzły półprzewodnikowe stoi obecnie w obliczu całkowitego odcięcia dostaw, rezygnacji ze wszystkich amerykańskich pracowników i natychmiastowego paraliżu operacyjnego. Oto jak wygląda anihilacja: chiński przemysł produkcji półprzewodników został z dnia na dzień zredukowany do zera. Całkowite upadek. Nie ma szans na przeżycie.

Dlaczego chińskie media nie poinformowały o tym? O: Nie wiem. Jedynym możliwym wyjaśnieniem jest to, że ta ważna historia i jej przyszłe konsekwencje przyniosą poważne szkody rzekomo „nieustannie rozwijającemu się” przemysłowi półprzewodników i chińskiemu bezpieczeństwu narodowemu jako całości. Poziom zakłopotania jest na równi z wizytą Pelosi na Tajwanie.

Podkreślę jeszcze raz: ta runda sankcji oznacza unicestwienie chińskiego przemysłu półprzewodników. To nie przypomina ponad 10 rund performatywnych sankcji w latach Trumpa — to poważny akt dekapitacji w całej branży. Każda firma lub osoba, która naruszy te sankcje, zostanie aresztowana przez Departament Sprawiedliwości USA


Kadra kierownicza w Chinach, z których wielu posiada paszporty amerykańskie, ma bardzo trudną decyzję do podjęcia. Biorąc pod uwagę, że wielu chińskich przedsiębiorców odnoszących największe sukcesy w ostatnich latach w świetle przywództwa Zero Covid i Xi zdecydowało się opuścić kraj, te nowe rejestracje mogą być punktem zwrotnym dla wielu najbardziej doświadczonych chińskich talentów w dziedzinie chipów. Źródło #technologia #gospodarka #chipy #chiny #wojna #geopolityka #usa #biden
zafrasowany - Wujek Biden właśnie jedzie na ostro z Puchatkiem. Info już jest na wyko...

źródło: comment_1665762765nT40sOEpCp3gh3pl9sFOgW.jpg

Pobierz
  • 74
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@zafrasowany: od miesiąca pracuje w firmie handlującej chipami.
Dzisiaj jakiś Serb napisał do nas czy nie mamy 6008.
I my nie mamy. Oraz żadna firma w Pl.
A szef się zna bo pracuje w branży od 30 lat.
I podobnie jest z wieloma innymi chipami.
Przed pandemią były po 4 złote. Teraz 20 zł się trafiają ale to jakieś pojedyncze sztuki.

Także trudno mówić o anihilacji czegokolwiek jeśli tego nie ma.
Realnie jakie mają widełki do podjęcia decyzji i czy tego zwyczajnie nie będzie się dało jakoś ominąć. Dla mnie to brzmi zbyt kolorowo żeby to było realne ale ruch #!$%@?


@KalashnikovMirasnikov: Będą licencje na handel z Chinami. Tylko z taką licencją będziesz mógł sprzedawać amerykańską technologię w Chinach.... ale wujek Biden w każdej chwili może taką licencje cofnąć i Puchatek jest w dupie. Nie wiem jak to będzie wyglądało bo wczoraj
@Sl_w_k_1: No ogólnie to wyglądało strasznie i u nas już wszyscy histeryzowali, że będą zwalniać itp. O dziwo właściciel na imprezie ponoć chwalił, że tak dobrze nigdy nie było i ruszają więcej zmian. Wydaje mi się, że zamienniki znaleźli ale szkoda tylko, że na śmietniku i wątpliwej jakości( ͡° ͜ʖ ͡°).

Wydaje mi się, że to może doprowadzić nawet do zwiększenia wymiany pomiędzy Europą a puchatkiem. Jeszcze
Może głupie pytanie może nie a co jeśli chińczycy po prostu zaczną kraść technologię( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KalashnikovMirasnikov: Już kradną, ale problem w tym że to nie takie proste, produkcja niektórych chipów nawet wiedząc jak to zrobić wymaga wielu lat, może nawet dziesięcioleci udoskonalania procesu produkcji by stworzyć warunki które pozwolą na uzyskanie odpowiedniej jakości. Trochę jak z atomem, teorie masz w interenecie, ale proces produkcji to
@Nieszkodnik: Ciekawe. Ale nie wiem na ile to co zbudowali nadawało się do użycia... bez bombowca strategicznego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze musisz ta bombe zminiaturyzować tak żeby dało się ja wsadzić do rakiety i wystrzelić. Jak masz "tylko" bombę to musisz ją jescze zrzucić. Wydaje mi się że dalej to nie takie proste jak tu opisano i słyszałem wiele opinii że wymaga dużo czasu i ogromnych
Jeszcze musisz ta bombe zminiaturyzować tak żeby dało się ja wsadzić do rakiety i wystrzelić. Jak masz "tylko" bombę to musisz ją jescze zrzucić.


@zafrasowany: a po co? Kradniesz ciężarówkę i robisz kaboom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

słyszałem wiele opinii że wymaga dużo czasu i ogromnych nakładów.


@zafrasowany: to źle słyszałeś. Jedyny problem to materiał rozszczepialny.