Wpis z mikrobloga

DAX Futures – zimny prysznic dla popytu

Cały ubiegły tydzień można byłoby zamknąć w dwóch dniach, bo czwartek i piątek rozgrzał dwie strony rynku do czerwoności. Z tego zmagania to chyba jednak popyt wychodzi bardziej pokiereszowany. Mimo wzrostowego tygodnia pojawił się kolejny sygnał, że kupującym nie udaje się utrzymać powyżej istotnego oporu.

Najlepiej widoczne jest to na tygodniówce w cenach OHLC. Odkąd wsparcie w okolicy 12400 zostało we wrześniu złamane i zmienione w opór, to kupującym ani razu nie udało się zamknąć powyżej. Były dwie wysokie wycieczki w górę i obydwie zakończyły się niepowodzeniem.

Żeby nie było zbyt łatwo to bliższa perspektywa z interwału H4 pokazuje, że zejścia w dół też nie obyły się bez ofiar. Tak jak 3 października mieliśmy pułapkę przy łamaniu dołka, tak 10 dni później shorty znowu mogły się nadziać (x na wykresie). Tym razem jednak nie udało się pokonać maksa z poprzedniego tygodnia, więc grubsze portfele mogły zostać ocalone.

Na kolejny tydzień gra po krótkiej stronie rynku zrobiła się tylko trochę tańsza, bo kurs jest pośrodku szerokiej konsolidacji, ale można już postawić SL 350 punktowego (nad maksem sprzed dwóch tygodni). Dla mnie to zbyt szeroka wartość, więc będę szukał szczęścia intraday.

Rzucając okiem jeszcze na interwał dzienny widać, że trend spadkowy się utrzymuje, a projektowane ramy kanału z czasem się obniżają, co wydłuża potencjalny zasięg spadku. Dla kupujących idealnym scenariuszem byłoby przeciąganie konsolidacji by co najmniej wyjść bokiem przez linię trendu. W obecnych warunkach musiałoby to oznaczać przynajmniej kilkadziesiąt sesji. Sprawą oczywistą jest to, że nie można jednoznacznie przekreślać szans popytu, jednak najpierw niech kupujący pokażą, że potrafią poradzić sobie z oporem na 12400.

Na koniec jeszcze tygodniówka w cenach zamknięcia. Od lutego każde wzrostowe odreagowanie robi się coraz krótsze i płytsze no i coraz większa ilość kupujących notuje straty. Na którymś etapie powinno to zaowocować kolejną falą wyprzedaży z poziomami docelowymi poniżej 11000 punktów.

Osobiście w ubiegłym tygodniu nadal utrzymywałem S z sierpnia, miałem też 5 pozycji intraday na których zarobiłem 239,5 punktów (+69 +91,5 +6,5 -33 +105,5). Przed zamknięciem piątkowej sesji zająłem też krótką po 12398 ze stopem 12456 i TP 12210, którą zostawię na dłużej gdyby rynek otworzył się w poniedziałek luką w dół i jej nie domknął.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia 21 sierpnia
28 sierpnia 4 września 11 września 18 września 25 września 2 października 9 października

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
Pobierz DJ007 - DAX Futures – zimny prysznic dla popytu

Cały ubiegły tydzień można byłoby ...
źródło: comment_1665922950zEQsFRyvklV3nSq3NwSQGD.jpg