Wpis z mikrobloga

Poważna sprawa, szykują się oświadczyny i potrzeba pierścionka.
Kiedyś słyszałem (Nawet chyba na wykopie), że o wiele bardziej opłaca się pójść do jakiegoś lokalnego złotnika i on Ci zrobi pierścionek taki jaki chcesz i w dodatku taniej niż w siecówkach.
Czy to dalej aktualne? xD Bo brzmi jak super sprawa - wspieram mały biznesik a ja otrzymuje w zamian tanszy kawałek metalu.
#jubilerstwo #pierscionek #wroclaw bo tu bede szukał złotnika - na Nadodrzu dalej promuje się malutkie zakłady? Kiedyś był taki pomysł i wysyp szewców i krawców tam był
  • 14
@OmarBongo mój, teraz już mąż, poszedł do złotnika i odwzorowali pierścionek, który jest w Yes po prawie 5 tysięcy. Nie mówił ile zapłacił, ale podobno różnica była spora. Do tego sam wybrał kamień, który najbardziej mu się podobał. Możesz też poprosić mamę, babcie o jakieś złoto to przetopienia) może mają jakieś niekompletne kolczyki lub inny złom, wtedy też będzie taniej :)
@Ogau: ładne mają faktycznie i na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bunek: wlasnie nawet w polecam wyżej geselle ceny takie jakieś normalne się wydają xD może wiesz - rozmiary pierścionków są wszędzie uniwersalne? jak zmierze sobie pierścionek to ten rozmiar będzie taki sam w każdym sklepie?
@OmarBongo: ja kupowalem z jakims niebieskim kamieniem, panie przyniosly mi woreczek z kamykami i dały wybrac ktory mi sie podoba, bardzo mile bo kamyki mialy rozne odcienie. Po 2 latach zona poszla na polerke, wyczyscily, cos jej tam dalej zalecily. W sieciowkach gdy zona cos kupuje to ma problemy z naprawami, poprawkami, czesciami zamiennymi np do zegarkow. Nie wiem jak z obsluga w geselle po tylu latach, ale milo ich wspominam