Wpis z mikrobloga

Planuję sobie zrobić zakup karciochy graficznej. Obecnie mam stare 1050Ti, a do wyboru mam RX 6600 (Radeon) albo RTX 2060. Widziałem w testach, że lepiej wychodzi Radeon, ale cały czas człowiek ma z tyłu głowy, że Radki potrafią lipę robić - czy to jak słyszałem ze sterownikami czy z optymalizacją. Od razu mówię, że mam i3 z proca 8. generacji oraz 500W zasilacz. Co warto byłoby upolować? Budżet to 1500-1800zł.
#komputery #zakupy #kartagraficzna #amd #nvidia #radeon
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PorucznikBorubar: za tyle to upolujesz 3060Ti, a przynajmniej 3060. Jakbyś chciał budżetowo to z serii 2000 patrz na karty z serii Super, no ale wiadomo, lepiej iść w 3000. Procek trochę biedny i zasilacz może ale nie musi wydalić, jak dobry to raczej uciągnie nawet takie 3060Ti, szczególnie z i3. No ale możliwe że z czasem będziesz musiał się rozejrzeć np za używaną platformą z jakimś Ryzenem 5.
@nowywinternetach: Dlatego się pytam co warto, bo zauważając, to Radeon coś zawsze ma (na minus) - czy to aktualizacje sterowników, czarne ekrany, i tym podobne. Widziałem na wielu testach wyższość RX6600 nad RTX 2060 (patrząc się na podobną cenę + zastosowanie na takim zasilaczu i procesorze). Cały czas mi chodzi po głowie Radzio, ale w głębi duszy GF daje w jakimś stopniu stabilność, ale za jaką cenę, zwłaszcza, że nie wymagam
@Narun: Może noob user jesteś, może zasilacz słaby, może windows zasyfiony zamiast na nowo stawiany z wszystkimi sterami i do chipsetu też, może mobo ze starym biosem, może monitor niekompatybilny z frisinkami i innymi. Może ram powodował problemy, może zbyt podkręcony procek. Opcji jest wiele i jak się pokombinuje to się zrobi. No chyba że karta uwalona to nie, ale gwarancje od czegoś są.

@PorucznikBorubar: Nie wiem, jak mówię, ja
@PorucznikBorubar: Problemy ze sterownikami Radeonów to klasyka. Jakby tu jeszcze ktoś w komentarzach napisał coś w stylu "przedtem mieli problemy ale ostatnio mocno się poprawiło" to może bym uwierzył ale jak ktoś ci radzi, że problemów nigdy nie było, to jest fanboyem i jego komentarz jest nic nie warty.

Ale mimo wszystko jeśli trafisz na dobrą okazję Radeona to bierz. Śledź np. na pepper często są tam ciekawe wrzutki jak Ci
@Murasame: Fajnie że jestem fanboyem który miał więcej nvidii niż amd i teraz też siedzę na nvidii, ale to akurat kwestia poboru prądu w niższym segmencie. Po prostu nigdy się nie spotkałem z takimi problemami, lub mogłem je rozwiązać. Czy były? No jakieś tam były, ale jedynie w serii 5xxx. Z rxami np 580 nie pamiętam by były. Z serią 6xxx tak samo, poprawa znaczna.
@PorucznikBorubar: 6600xt bym brał. Co do sterowników od czasu 5700xt naprawiali wszytko przynajmniej z tego co widziałem. Osobiście miałem rx580 wcześniej r9 270x aktualnie mam 6800xt i żadnych problemów ze sterownikami nie mam. Jedyny raz gdzie w moim przypadku było coś nie tak że sterownikami to było przy premierze 10.
@PorucznikBorubar: Mam RX 6800 XT i jestem bardzo zadowolony. Wcześniejsze karty to zawsze tylko NVIDIA - doświadczałem błędów sterownika, gry się wykrzaczały - bywało różnie. Nie ma idealnego produktu ¯\(ツ)_/¯

Z problemów dotyczących Radeona znam jeden, którego doświadczyłem - mikroprzycięcia, nawet gdy generowany FPS jest duży. Spowodowane jest to jakimś ustawieniem, domyślnie włączonym, który trzeba odkliknąć w panelu AMD i potem problem znika. Ew. jak u kogoś nie pomaga to