Wpis z mikrobloga

Znajoma prosiła o doradzenie aparatu do szkoły foto. Poleciłem małego bezlusterkowca Sony szkoła jednak twierdzi, ze to koniecznie lustrzanka i koniecznie Canon lub Nikon. Na maila z pytaniem czemu nie bezlustro odpowiedz nauczyciela:
"
Dzień dobry,

To tylko rada podyktowana doświadczeniem moim oraz pozostałych nauczycieli fotografii. Po prostu lustrzanki topowych marek wciąż sprawdzają się najlepiej jeśli chodzi o pracę w studio (praca z oświetleniem wyzwalanym radiowo). Bezlusterkowce (wspomniane przez znajomego modele to tzw. bezlusterkowce lub bezlustra) - są "kapryśne"."
#fotografia
  • 16
Bezlusterkowce (wspomniane przez znajomego modele to tzw. bezlusterkowce lub bezlustra) - są "kapryśne"."


@adam-photolive: Nauczyciel to pewnie jak mój dziadek, Janusz lat 60 parę który fotografii uczył się na analogach. Przejście na DSLR jeszcze jakoś przeżył (bo to w sumie budowa analoga tylko na elektronice zapisuje) ale bezlusterkowce to już pomiot szatana. Na forach fotograficznych widziałem ludzi co #!$%@?ą głupoty w stylu "bez lustra to jak bez duszy" xDD
Na forach fotograficznych widziałem ludzi co #!$%@?ą głupoty w stylu "bez lustra to jak bez duszy" xDD


@L3gion: ja się spotkałem z ludźmi co jak mnie zobaczyli z Z6 albo z R6 to mruczeli (udając, że się znają) coś w stylu "mmm lustrzanka... widać, że profesjonalista" XDD

A jak im mówiłem, że to bezlustro to widziałem w ich oczach jednocześnie zawód i zmieszanie w jednym xD
@L3gion: sam mam 20 ponad dzialajacych analogow sam filmy wołam ale uwazam ze szkola powinna isc na rowni z technologią i jak ucza niech ucza na bieżaco. Jak ide na robote biore cyfre i bezlustro bo wiem ze mnie nie zawiedzie
@adam-photolive: nie wiem jak teraz, ale jakiś czas temu przesiadłem się z Canona 6d na Sony A6000 a później na A6400 i faktycznie miałem trochę problemów z wyzwalaniem lamp studyjnych które posiadałem. W końcu udało się to jakoś opanować, ale nie było to takie proste jak w Canonie.
Canona 6d na Sony A6000 a później na A6400 i faktycznie miałem trochę problemów z wyzwalaniem lamp studyjnych które posiadałem


@nagro85: A6x00 to aparat dla zaawansowanego amatora, 6D to już jednak sprzęt półprofesjonalny, może stąd różnica w jakości synchronizacji lamp.