Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 537
Można mówić wiele ale przypominam, że o tej porze roku to już były masowe zachorowania na Covid. Karetki stały w kolejkach przed SOR, ludzie umierali we Włoszech na ulicach i codziennie organizowano konferencje na temat masowych zgonów.

Wprowadzano masowe zamknięcia biznesów a przemysł lotniczy praktycznie nie funkcjonował. Szpitale były tak zapchane, że w Warszawie urządzono szpital polowy prawie jak na wojnie. Wirus szalał wszędzie. Był zakaz odwiedzin w szpitalach godziny dla seniorów w sklepach i zakaz spacerów po parkach.

Każdy chodził z maską a ludzie umierali w tysiącach i do końca lutego 2022 roku był tylko jeden temat w TV wałkowany Covid i dzienne statystyki zgonów i szczepień.

Potem Putin wjechał na terytorium Ukrainy i zakończył pandemię. Powinien dostać chyba jakiegoś Nobla z medycyny podczas trybunału karnego. Kara śmierci i Nobel tak to widzę.

Pomijam już fakt, że wirus do tego stopnia się przestraszył wojny iż nawet niezaszczepione osoby z Ukrainy przestały być problemem.

#wojna #rosja #koronawirus
  • 79
  • Odpowiedz
sytuacja się ustabilizowała na długo przed wojną także taki wysryw można sobie pisać


@TullamoreD: Jak każdej wiosny - przecież szczyty grypy i Covida masz pażdziernik-grudzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: @Ogau: Skoro pojawiają się tam wulgaryzmy to sam sobie dodaj 2+1 skąd tak jest może coś tam zatrybi. Zapewne Pan z jakiejś wyższej warstwy społecznej się tu znalazł jakiś prawnik czy lekarz? Chyba nie skoro Nubira w garażu czy tam pod chmurką nie wnikam.
  • Odpowiedz
sytuacja się ustabilizowała na długo przed wojną także taki wysryw można sobie pisać


@TullamoreD: 23 lutego zanotowano w Polsce 360 zgonów i ponad 20 tys zakażeń.
  • Odpowiedz
Ale to nie tylko u nas tak. Nawet u Niemców już całkiem spokojnie, choć maseczki dalej obowiązują - ale tylko w komunikacji zbiorowej (ale w samolotach już nie trzeba). Choć równolegle dalsze lekkie straszonko trwa, więc ludzie dalej idą po czwartą dawkę.
  • Odpowiedz
Nubira w garażu czy tam pod chmurką nie wnikam.


@Caracas: ehh, nubirka już dawno na złomie. 20 lat w rodzinie, jak jeden dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ale szanuję, że tak daleko dojechałeś w historii moich wpisów, żeby coś znaleźć xD

Nie było tam wyzwisk, a same stwierdzenie faktów. Jedyne wpisy jakie produkujesz to:
1. Koronaspisek
2. Pracowałem z ukraińcem-złodziejem

Albo ci płacą, albo chłopski rozum ci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: Też miałem Lanosa na studiach i miło wspominam chociaż Nubira to segment wyżej. Wpisów masz mało ;)

Wykopek wyżej wstawil screena jaka nagonka była przed wojną. Jedyny temat w TV to Covid. Nie było tak?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: Raz, że pływam 4 na 4 tygodnie więc dostęp w domu do TV mam a druga sprawa to nie pływam po Pacyfiku a jedynie po morzu północnym promem aktualnie więc do Pacyfiku daleka droga.

TV na statku w kabinach jest z TVN24 i Polsat News
  • Odpowiedz
@KrasnalzEg: Ta, szczepionki XDD Każdy kogo znam to po tej szczepionce choruje 2-3 razy częściej niż przed nią. Ale zaraz pewnie powiedz, że gdyby nie szczepionka to by zmarli przy kontakcie z covidem XDDD
  • Odpowiedz
@Caracas: Większość epidemii jest najgroźniejszych przez pierwsze 2 lata. Było tak w przypadku grypy i mówili już w 2020 że tak prawdopodobnie będzie z koroną więc zgodnie z przewidywaniami wiosna 2022 to już łagodniejszy covid.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Caracas: sytuacja się ustabilizowała na długo przed wojną także taki wysryw można sobie pisać

@TullamoreD: tu bym się nie zgodził xd jeszcze w lutym w Polsce panowała edukacja zdalna (Panie Boże spraw, aby powróciła na moją uczelnię, amen) i potem temat faktycznie został wyciszony, co dało tylko paliwo szurom xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@TullamoreD: i taki wpis zgarnął ponad 500plusów xD widać, że ta corona albo szczepionki wam na pamięć wpłynęły bo jeszcze w pierwszych dniach wojny policja chodziła po galeriach handlowych i dawały mandaty za brak maseczek, dalej były zdalne i mieliśmy ponad 15k zakażeń. Nagle z dnia na dzień spadły o 30%
  • Odpowiedz
@Infernal123: nope tak nie powiem. A widzisz ja przyjąłem 4 dawkę bo kiedy były podawane 1 to żona jako student medycyny dostała w pierwszej kolejności i wtedy ja zachorowałem na COVID a ona nie l, wiec widziałem na własne oczy skuteczność :)
  • Odpowiedz
@Caracas: Zapchane szpitale, dramat w pogotowiu i dużo zgonów to głównie fala jesienna w 2020 oraz wiosenna w 2021. Czyli już dawno temu. Fala jesienna w 2021 oraz wiosenna w 2022 przynosiły tych zgonów o jakieś 90% mniej, a wirus zelżał do rangi zwyczajnej grypy. Zwłaszcza Omicron z początku 2022 - od #!$%@? zachorowań, po 50 000 przypadków dziennie łapali. A zgonów prawie żadnych. Jesienią 2020 przy 25 000 przypadkach było
  • Odpowiedz
całe miasto ciężarówkami zablokowali bo ile można


@Antorus: warto dodać, że potem ci protestujący mieli blokowane konta bankowe, co powinno być srogą przestrogą do czego to szaleństwo może prowadzić
  • Odpowiedz