Wpis z mikrobloga

Jak uważacie, jaki układ sprawdzi się najlepiej w domku 80-100m^2? Bryła mała więc trzeba iść na jakiś kompromis.

#nieruchomosci #dom #budowadomu

Co by Wam odpowiadało w małym domu najbardziej?

  • salon ~20m, większa łazienka/kuchnia/sypialnia 35.8% (38)
  • salon ~30m, mała łazienka/kuchnia/sypialnia 57.5% (61)
  • salon ~40m, klitkowata łazienka/kuchnia/sypialnia 6.6% (7)

Oddanych głosów: 106

  • 22
@TypowyZakolak: ja sam mam salon ~50m2, ale pokoje ~15-16m2 to są takie fajne, fajny metraż, jest już miejsce na pełne meble na ścianie i masz jeszcze drugą wolną ścianę, np. na biurko, trzecia ściana na łóżko i jeszcze coś się zmieści na środku - np. jakiś stoliczek. Przynajmniej dla mnie tak jest spoko, natomiast kompletnie nie rozumiem dlaczego deweloperzy masowo produkują mieszkania gdzie pokoje to klitki 8-9m2 ( ͡° ʖ
@TypowyZakolak: wszystko zależy gdzie będziesz spędzał ile czasu. U mnie sypialnie praktycznie tylko do spania, 90% zycia odbywa się w salonie i kuchni, tam tez wstawiłem klime i przez to ze to spore pomieszczenia to łatwo je podgrzac. Łazienkę mam 4m i bodajze 8m
@TypowyZakolak: zrobiłem sobie mały salon, chyba nawet mniejszy niż 20m2, bo koniecznie chciałem mieć oddzielną kuchnie po doświadczeniach w poprzednim mieszkaniu, myślałem że będzie tragedia. Mieszkam już rok, i wczoraj miałem pierwszą większą imprezę rodzinna, około 16 osób siadło przy stole, zjadło obiad i było OK, może z tańcami by było ciężej ale jestem serio zadowolony
@TypowyZakolak: jeśli planujesz klimę albo miejsc na nią, to zrób sobie odprowadzenie wody, bo większość osób zapomina, później obciachowo rurka z balkonu wystaje i kapie sąsiadom na głowę XD A co do sprzedaży to różnie, niektórzy właśnie (czyli Ci którzy już aneks posiadali) obowiązkowo szukają mieszkania z oddzielną kuchnią, bo na prawdę mieszkanie z aneksem się nie sprawdzają. Z kolei usunięcie ścianki to nie taka prosta sprawa, bo pod ścianą jest
@BHN_LLU: Mam odprowadzanie skroplin do rury odpowietrzającej kanalizację, wszystko przemyślane ;)

To prawda z podłogą, trzeba wyrównać, nie ma tam podłogówki na tym kawałku więc jest taka chłodna dziura trochę, nie wiem czy nie skuć tego gówna trochę i nie uzupelnić tej dziury styropianem a potem zrobić kawałek wylewki w tym miejscu. No ale takie wady robienia rzeczy po czasie.