Wpis z mikrobloga

#pracbaza #it #praca #szukampracy

Myślę nad przebranżowieniem. Oczywiście jak zdecydowana większość spoglądam zazdrośnie na rynek IT. Mimo studiów technicznych nigdy jednak nie lubiłem programować, dlatego zastanawiam się nad "light IT" czyli analityką IT.
Dotychczas pracowałem w Digital Marketingu, więc styczność z branżą niewielka.

Moje pytania do was:
- czego warto się uczyć, żeby załapać pierwszą pracę jako Junior BA lub coś pokrewnego? BI, SQL, co jeszcze?
- jak wyglądał wasza ścieżka, żeby zdobyć pierwszą robotę w zawodzie?
- czy na juniora jest dostać się tak trudno jak w przypadku devów?

Chętnie przyjmę inne protipy.
  • 10
@zzbkk: Wow, dzięki. Posty autora @Sad_poyato bardzo motywujące, a wpis z listą tematów to coś czego dokładnie szukałem. Zastanawiam się jednak czy możliwe jest płynne przejście ze specjalisty z obszaru Digital Marketingu do Juniora BI Dev. ucząc się jedynie samemu w domu. W każdym razie spróbuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antipopulismus: ! dasz radę, czemu nie, po pierwsze w Digital Marketingu też masz dużo danych i pracuje się na danych. Robiłem ostatnio kurs ten od Google i SGH umiejętności jutra właśnie o marketingu w sieci i było masę tematów związanych z danymi co prawda w technologii google ale czemu nie, w sumie tylko dlatego się tym zainteresowałem.
Ja sam od pół roku pracuje jako analityk danych na juniorze i nic mnie
@antipopulismus mając dostęp do prawdziwych danych i styczność z prawdziwym biznesem zawsze jesteś krok do przodu przed ludźmi uczącymi się całkowicie na sucho. Wykorzystaj swoją aktualna pozycję i wiedzę i zacznij budować mały BI na swoje potrzeby, lub potrzeby zespoły. To chyba najlepsza droga nauki, bo często łatwiej nauczyć się aspektu technicznego niz zdobyć doświadczenie w pracy ze środowiskiem biznesowym.