Wpis z mikrobloga

Buduję powerboxa do zasilania urządzenia. Musi być przenośny, mocowany do metalowej ściany. Waga około 5kg. Oczywistym rozwiązaniem wydają się magnesy neodymowe z jakąś podkładką żeby nie drapały ściany przy ściąganiu, więc spore i mocne. I tak mi przyszło do głowy czy nie będą zakłócać pracy SSRa, regulatora temperatury, nadprądówki i różnicówki. Co uważacie?
#elektryka #elektronika #utrzymanieruchu #automatyka
  • 8
@bbr555: SSR i elektronika będą go miały w dupie, ale wyłączniki nadprądowe i RCD już mogą źle działać, jeśli neodym będzie duży i naprawdę blisko nich. Jeśli jest jakaś odległość, nie powinno być problemu.

BTW, przemyślałeś, jak to będzie od tej ściany przyczepiane i odczepiane? 5kg wagi oznacza spory magnes, a to z kolei oznacza spore "jeb" przy przyczepianiu i jakieś "yyyyy" przy odczepianiu. Spójrz, jak działają magnetyczne statywy do czujników
Jarek_P - @bbr555: SSR i elektronika będą go miały w dupie, ale wyłączniki nadprądowe...

źródło: comment_16668603813nMVGjUDY1G6JcYcHhMBIA.jpg

Pobierz
@Jarek_P: W sumie to myślałem dać rączki po bokach obudowy, tam silne chłopy pracują. Ale słuszna uwaga, pomyślę o czymś takim. Nie będą takie duże te magnesy, to miała być rozdzielnica na jadną listwę DIN, z czterema magnesami po rogach. Tylko problem że ssr z radiatorem ma 140mm i w żadną rozdzielnicę się nie mieści. Ale to wezmę większą obudowę i zabezpieczenia dam na środku. Dzięki za podpowiedź. Projekt ogólnie rozwojowy
@Jarek_P: teraz jest właśnie na stycznikach zrobione, i często je szlag trafia bo histereza musi być mała i często się przełączają. Zdarza się że w mało przyjemnych okolicznościach kończą żywot. Pomyślałem o takim rozwiązaniu.