Wpis z mikrobloga

Hej,

Czy ktoś z Was robił takie lub podobno okulary sportowe i nie miał problemu po zakupie oprawek, aby optyk osadził w nich szkła? Ewentualnie jakie marki lub jaki model możecie polecić? Na dworzu robi się coraz ciemniej ostatnimi czasy i granie na orlikach przy sztucznym oświetleniu sprawia, że slabiej widze. Ma to w ogóle sens? Ewentualnie jaki optyk w #lodz ma na stanie takie oprawki lub podjal by sie takiej pracy i jakie sa +- tego koszta? :)

#okulary
czarusmyk - Hej,

Czy ktoś z Was robił takie lub podobno okulary sportowe i nie mia...

źródło: comment_1666872788PCdP8Sl4Se7JcAswvJKoTp.jpg

Pobierz
  • 6
@czarusmyk: To na zdjęciu to oprawa Sziolz.Wg mnie najlepsza oprawa do sportów.Nie ma klasycznych zauszników tylko gumkę.Od strony nosa i skroni jest wyłożona grubymi gumkami które producent daje X2 jak by trzeba było wymienić.

Ostatnio robiłem dokładnie takie dla klienta z mocą około -7 i wyszło mu 800 zł że szkłami.

Czy jest to do wykonania to głównie zależy jakie masz moce.Nie każdy optyk chce to robić bo to dosyć trudna
@czarusmyk: jest jeszcze budżetowa opcja, ktorą sam miałem mianowicie okulary sportowe z wkladką korekcyjną. Masz normalne okulary sportowe a w środku na noskach montowana jest wkladka korekcyjna. Zależy do czego potrzebujesz, ja miałem je do biegania i były dla mnie wystarczające, nie narzekałem na komfort. Brałem je u Pluty ale w 2013r i wtedy komplet kosztował mniej niż 2 stowki. Te wkładki są małe i jeżeli potrzebujesz szerokiego pola widzenia (a