Wpis z mikrobloga

MAm problem a wzasadzie dziwna sytuacje, ostatnio ktoś do mnie zagadał na poczcie (pocztę mam na gmailu) w języku angielskim zaczął-a coś pisac halloo? hej??? itd. dzis sie odezwałem z pytaniem czy my sie znamy on-a odpowiedzial-a ze nie i szuka znajomosci i zaczela mi wysylac pólnagie-nagie zdjecia, pytam sie caly czas skad ma mojego meila a to cos dalej mi linki ze zdjeciami wysyła, nie wiem czy to np. nie ktos kto mi chce lub moze wgrac jakiegos wirusa lub przejac pewne rzeczy z mojego kompa??? teraz po wysłaniu mi paru zdjec chce sie polaczyć przez kamerkę czy to mozliwe ze chce sie wlamac na mojego kopa??

#komputery #internet #poczta #pytanie #hakujo #pomocy
  • 21
@jurny_juhas: teraz po podesłaniu paru zdjec ktore otworzylem np takie http://i.imgur.com/rCBOQBe.jpg podeslala mi jakis inny link zebym tam wszedl, no i nie wszedlem gdyz sie boje ze jakis wirus bedzie, skad ona ono moze miesc mego meila i co mi moze skrasc z kompa, czy w ogole moze jezeli nic nie zainstaluje poprzez np. ze wejde w jeden z linkow ktore mi przysłała?
@ixyz: jeśli nie masz pewności - nie klikaj. Prosta zasada. Maila może mieć skądkolwiek (ba, może to nawet nie jest dziewczyna, tylko gruby #janusz ). Zapewne gdzieś się rejestrowałeś, może nieuczciwy administrator sprzedał bazę maili - cokolwiek :)
@Mario_Puzon: @jurny_juhas: Patrzcie tu jest ten prawie caly dialog-co o tym myslicie????

Luz Budreau

Hello :-)??

Przemek S

hallo

we know each other?

Luz Budreau

Im bored and wanted to meet new people... 23,female here...you ?

Przemek S

where did you get my address, email

????

Luz Budreau

I'm feeling a little naughty wanna have some fun?? ;)

Przemek S

where did you get my address, email

????

Luz Budreau
@ixyz: zwykły spam bot dostałem wiadomość o identycznej treści olej to/zablokuj a przedewszystkim nie klikaj w te linki które wysyła

@ixyz: linki wyglądają na galerie imgur więc mogłeś mieć szczęście jeśli to faktycznie do tej strony prowadzą ale na wszelki wypadek możesz puścić skan antywirusem bo zwykle takie linki w spamie prowadzą do zawirusowanej strony i klikanie w nie może spowodować złapanie jakiegoś syfa na kompie