Wpis z mikrobloga

Kupiłam niebieskiemu taką grę. Powiem szczerze, że po przejrzeniu instrukcji wydaje się jeszcze bardziej skomplikowana niż gdy wybierałam ją w internecie. Trochę przeraża mnie wizja rozpracowania tego na początku.

Czy ktoś z was może ma/grał w tą grę i ma jakieś spostrzeżenia/sugestie?

#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki #pytanie #gry
MallaCzarna - Kupiłam niebieskiemu taką grę. Powiem szczerze, że po przejrzeniu instr...

źródło: comment_1666967409GSWQynLBYXGf0bTL1sUsPH.jpg

Pobierz
  • 27
@MallaCzarna: Moja ulubiona planszówka ostatnimi czasy, spostrzeżenie moje jest takie, że instrukcja brzmi skomplikowania dla każdego kto się z nią zetknął, ale jak zaczęliśmy grać to 95% rzeczy było dosyć logiczne, intuicyjne i w sumie po 1-2 grach już można było sensownie grać i tak naprawdę sprawdzać tylko jakieś wątpliwości czy szczegóły
@MallaCzarna: na początku losuje się korporacje i z nich jedna wybiera, warto wczesna strategie kupowania projektów (główna część gry) sparować sobie z korporacją, czyli jeżeli ma jakieś bonusy do produkcji energii to inwestować w energię
To taka gemplejowa wskazówka :p
Gra nie jest skomplikowana ale wymaga trochę matematyki w głowie
@MallaCzarna: Wbrew pozorom gra z niskim progiem wejścia (choć trochę potrwa, zanim ogarniecie optymalne strategie). Możesz na początku grać bez korporacji (wtedy losujesz na wstępie 10 kart i ich nie kupujesz, dostajesz na start 42 pieniędzy), choć z korporacjami fajniej. Obejrzyj sobie karty (zauważysz, że z grubsza dzielą się na takie, które dają produkcję czegoś: pieniędzy, roślin, metali, energii, ciepła, takie które dają punkty zwycięstwa, i takie, które pozwalają dociągnąć więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MallaCzarna: Grałem ze znajomymi w sylwestra, gdzie poza kolegą, który grę przyniósł, żaden z nas nie miał z nią wcześniej styczności i grało się świetnie. Fakt, instrukcja jest kompletnie zagmatwana i niejasna i przez to bezużyteczna ale "w praniu" szybko się ogarnia co i jak
@MallaCzarna: wszystkie gry trzeba rozpracować na początek, a ta ma dziwną instrukcję. Gra musi wam po prostu przypaść do gustu, poczytajcie zobaczycie. U mnie wylądowała w kącie, nikt nie chce w to grać, gra jest taka sobie, może kiedyś mnie coś najdzie by ją znowu wygrzebać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MallaCzarna: często że znajomymi gramy, świetna gra :), a co do porad to jest wersja na kompy, wiem że swego czasu za darmo rodawali, na takiej wersji łatwiej się zasad nauczyć
@MallaCzarna: Graliśmy z kumplem z kilkoma babami i dają radę to ogarnąć. Wiec z instrukcja nie będzie problemów a jak die już wciągniecie to ciężko przestać grać xd Imho pójście w zielone to najłatwiejsza wygrana.