Wpis z mikrobloga

Oho, #olx chce skan dowodu osobistego lub paszportu aby móc sprzedawać przez wysyłkę OLX. Sądząc po "jakości" ich aplikacji na Androida, mam spore wątpliwości, czy to bezpieczne aby przesyłać im skan paszportu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 9
@Bondo: nie chodzi o jakies apki, to laduje na serwerze ktory nie jest andoridem. Patrzac na bledy, blad na bledzie to na bank sa jakies bugi krytyczne, kwestia kto je znajdzie. Nie korzystam prawie z apki bo to gowno wykastrowne z funkcji ale ostatnio kastrowali nawet strone... byly opcje sortowania a juz nie ma (wlasne przedmioty).
@Bondo: wysylki to cos super fajnego, ile naklikalem sie copy paste z OLX/SMS adresow by nadac przesylke w systemie furgonetki. Setki... a kuzwa zapomnial podac maila to pisze SMS. Odpisuje za 12h itd. Masakra. A tu wszystko podane na tacy, samo sie dzieje. Ale wszedl pakiet ochronny i nic juz drogiego nie sprzedam przez to. Handluje #!$%@? wiec w razie co nie strace duzo ale zawsze pojde na policje ze OLX
@marsjanin2012 zgadza się, wygoda przy tym niesamowita. Choć wniosek końcowy jest smutny, przy takim bałaganie jaki tam panuje, raczej poprzestanę na przesyłkach furgonetką. Będzie drożej, ale wysyłać skan jakichkolwiek danych zakrawa na lekkomyślność.
@Bondo: To nie jest "jakość" ich aplikacji, to jest po prostu legendarna jakość całego olx, oni zatrudniają ludzi aby sprawdzać co jeszcze można #!$%@?ć i jak długo użytkownicy wytrzymają. Swoją drogą dlaczego jest ta weryfikacja? Już raz ją przechodziłem i teraz muszę znowu? Już sprzedawałem z płatnościami. Jak widać było zbyt dobrze i trzeba było coś #!$%@?ć.
@ygreko rozwiałeś właśnie moje wątpliwości dotyczące tego, czy ta strona będzie jeszcze kiedyś nadawała się do użytku. Jak widać, wątpliwa sprawa. Marketing mają świetny, ale od strony technicznej olx leży i kwiczy...
@Bondo: Da się, ale:
1. Coś poważniejszego, dobrej jakości, np. laptop, telewizor (z moich doświadczeń)
2. Dłużej, ale za to mniej kontaktów a więcej sprzedaży - na olx jest mnóstwo wiadomości z których często nic nie wynika, na Allegro Lokalnie jest mało wiadomości, ale jak jest wiadomość to zaraz i sprzedaż
3. Oferta olx jest niezła... tanie przesyłki wspierają sprzedaż; na AL niestety jest prowizja 7,9%, więc cena musi być wyższa;