Wpis z mikrobloga

Rozmawialem wczoraj na imprezie z jednym posrednikiem i chlop jest mocno poirytowany ogladaczami, klienci sa, przychodza ogladaja ale pozniej kontakt sie urywa. Jak jest ktos zainteresowany to w 80% przypadkach konczy sie brakkem zdolności, bo klienci idioci nawet nie potrafia dobrze sprawdzic zdolności ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jada doslownie po bandzie, mysla ze dostana 500k, a tu max 300k przy grubych kombinacjach typu ukrywanie dzieci.

No i cos juz powoli pęka w glowach kupujacych, dociera do nich ze jezeli dom/mieszkanie oglada juz 8-10 para i nikt sie nie decyduje to cos jest na rzeczy.

#nieruchomosci
  • 104
@bartek555: Sam pracuje w branży i ze względu na kryzys przebranżowiłem się i zdałem egzamin na agenta ubezpieczeniowego. Ale nie o tym, kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Oczywiście jest mnóstwo pseudo agentów i pseudo agencji, które mają w swojej strategii coś typu "Janusz Biznesu". Wynika to niestety z tego, że Pan Gowin uwolnił ten zawód w 2014 roku i każdy po skończeniu 18stego roku życia może być agentem. Więc uwierz
@Jergen: Oczywiście ze tak jest :) ludzie mysla ze posrednicy zmuszają klientów do współpracy. Chyba pistoletem przy skroni.

Można takie wrazenie odnieść gdy ktoś na odczepnego się zgodzi przy umowie otwartej, jeszcze on nie płaci, Posrednik weźmie od kupującego.

Ale jeśli ktoś podpisuje umowę na wyłączność - a my np tylko tak pracujemy - to jest w 100% świadomy co w zamian dostaje i akceptuje to.

Bo jak ma umowę na
  • 63
@Jergen
@KromkaMistrz problem z pośrednikami jest taki, ze oszukują np mają 2 klientów za gotówkę, no ale trzeba podpisać umowę, jak się nie podpisze to zainteresowani magicznie znikają

Bardzo często chcą skasować sprzedającego i kupującego jednocześnie.

Jak mi facet powiedziała, ze nie pokaże mojego mieszkania klientowi z którym mam umowę, póki nie podpisze czegos z nim to go uświadomiłem, ze działa na szkodę swojego klienta w ten sposób.

Wynika to niestety z
@PanMihau: stary, powiedz koledze ze jest słabym pośrednikiem, skoro nie rozmawia z klientami przez telefon i nie zadaje pytań jak: w jaki sposób planują państwo finansować zakup nieruchomosci, czy sprawdzali Państwo zdolność, czy w nieruchomość w obecnej cenie znajduje się w Państwa budzecie itd.
Ja jak miałem mieszkanie do 500 tys (często transakcje gotówkowe) to pytałem się czy planują przyjść i złożyć ofertę o 50 tys niższa bo jeżeli tak to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 144
@Jergen: Przyszła do Ciebie z problemem to powinna płacić za jego rozwiązanie. Rakiem jest pobieranie jakiejkolwiek opłaty od kupującego, skoro on wcale nie prosi o jakąkolwiek pomoc. Tylko zwyczajnie miał pecha, że spodobała mu się nieruchomość, której sprzedaż została zlecona agentowi. W takiej sytuacji całą prowizję powinien płacić sprzedający. I głównie za tę praktykę ten zawód jest taki znienawidzony.
@Jergen: Biznes jak każdy inni, jedni idą po bułki do sklepu inni pieką domowy chleb... ale nie o tym :) Jak oceniasz aktualna sytuacje na rynku? I to tylko płacz pewnych userów że chcą spadków czy realnie bedzie źle i sprzedaż stoi? Ciekawy jestem opini kogoś ze środka branży a ty masz ten plus że masz już na to wywalone.