Wpis z mikrobloga

#polityka #wybory #sejm Nie jestem za PiS i nie interesuje się zbytnio polityką, ale wydaje się, że najbliższe 4 lata będą ciężkie dla przeciętnego Polaka.. Tak naprawdę to powrót do okresu rządów 2007-2015, kiedy ponad 2,5 mln osób bylo bez pracy, na nic nie było pieniędzy, a miliony osób planowało emigrację z zielonej wyspy Herr Tuska... Warto dodać, że podwyżki emerytur były na poziomie 2 (słownie:dwóch) złotych, a wiek emerytalny wynosił 67 lat.. Można o tym wszystkim pisać w nieskończoność, sami wiecie.. Trzeba naprawdę być głęboko naiwnym, żeby ponownie zagłosować na tych samych ludzi co w 2007 roku..
  • 57
  • Odpowiedz
@Balonowy21: Nie jestem za PiS i nie interesuje się zbytnio polityką, ale wydaje się, że ostatnie 8 lat było ciężkie dla przeciętnego Polaka.. Tak naprawdę to powrót do okresu rządów 2005-2007, kiedy ponad 2,5 mln osób bylo bez pracy, na nic nie było pieniędzy, a miliony osób planowało emigrację z IV RP pod rządami jarka... Warto dodać, że podwyżki emerytur były na poziomie 0 (słownie:zero) złotych, a wiek emerytalny wynosił 61/62
  • Odpowiedz
@ Balonowy21 ile kasy dostajesz za wpis, ale ile za interakcję? Liczy odpowiedzi do wpisu w których nie jesteś oznaczony?
  • Odpowiedz
@Balonowy21: Co takiego PiS zrobił żeby obniżyć bezrobocie? Pytam serio. Trafił na hossę. A poza tym rozdał pieniądze i podwyższył podatki xDD poziom inwestycji względem PKB jeden z najniższych w UE xDDd
Co z tego że za pisu są większe emerytury, jak to wszystko zjadała inflacja i muszą dawać 13/14 żeby emeryci nie zdychali z głodu? XDD
Porównaj sobie poziom ubóstwa wśród emerytów, za Tuska i teraz.

Podstawowych statystyk i faktów
  • Odpowiedz
  • 0
@vvv-vvv: Nigdy nie napisałem, że wspieram PiS czy popieram..
Mam natomiast pytanie do Ciebie, czemu mnie normalnie nie oznaczasz z @?

@unlucky_ Choćby minimalna stawka na umowie śmieciowej czy obniżka wieku emerytalnego albo zerowy PIT dla młodych..

Pokaż te wskaźniki ubóstwa wśród emerytów xD Jakieś źródło?
  • Odpowiedz
@Balonowy21: Już niedługo ponad 1/4 ludzi w Polsce będzie pracowała za minimalną. Ja świetnie wspominam lata 2007-2015 - zarabiałem dużo, ceny niskie a szczególnie drogie środki trwałe jak auta i nieruchomości - nadal zarabiam dobrze ale ceny wysokie.

Warto dodać, że podwyżki emerytur były na poziomie 2 (słownie:dwóch) złotych, a wiek emerytalny wynosił 67 lat.


@Balonowy21: Podwyżki były większe niż obecnie emeryt dostaje waloryzacji względem inflacji. Co do wieku emerytalnego
  • Odpowiedz
@Balonowy21: w jaki sposób niby minimalna stawka zmniejsza bezrobocie? Co do

Bezrobocie obniża się poprzez rozwój, poprzez inwestycje, infrastrukturę. Łatwe prawo podatkowe, przyjazne dla biznesu sądownictwo i prawo.
  • Odpowiedz
  • 0
@unlucky_: Nie było już umów śmieciowych za 5 zł/h i ludzi było na więcej stać, dzięki temu zwiększył się popyt, konsumpcja i wpłynęło to na rozwój gospodarczy..
Rozumiem, że za rządów Herr Tuska był świetny rozwój, inwestycje i infrastruktura? W dodatku łatwe prawo podatkowe i przyjazne sądownictwo? xD

@unlucky_

Warto zauważyć w jaki sposób liczy się to ubóstwo..

""Ubóstwo" to jednak w tym ujęciu rzecz względna. Zdefiniowano je jako osiąganie dochodów
  • Odpowiedz
  • 0
@janeknocny: Tylko zauważ, że teraz za minimalną można kupić o wiele więcej niż za minimalną w 2015 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) To, że Tobie wtedy się jakoś poszczęściło to nie jest wyznacznik.. Miliony Polaków żyło w skrajnym ubóstwie..
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.