Wpis z mikrobloga

Jako, że jestem zielony w temacie, to wolę zapytać, niż zrobić głupotę. Planuję wykupić internet od UPC bez umowy i teraz jaką prędkość wybrać na dwie osoby, z których jedna będzie wykorzystywała go raczej do przeglądarki, a druga do gier, a drugie pytanie, to czy skrzynka z kablami antenowymi podciągnięta do mieszkania będzie obsługiwała światłowód, czy jak to działa?

#internet #upc #kiciochpyta #informatyka #swiatlowod #router
  • 4
@Vectroy: UPC standardowo ciągnie światłowód do piwnicy, a do mieszkań już kabel "antenowy" do swojego modemu routera i dalej wifi/skrętka.
Do przeglądarki i samego grania nawet najwolniejszy internet starczy, bo bardziej liczy się ping.
Prędkość się przydaje do grania w chmurze (przez streaming) i aby jak najkrócej czekać najpierw na pobranie samej gry czy aktualizacji. Ale 300Mb/s to już całkiem spoko.
@Vectroy: Miałem 500Mb/s, ale zmniejszyłem do 300Mb/s bo tylko konsola na kablu potrafiła momentami to wykorzystać.
A telewizor (zeszłoroczny model) z Netflixem 4k to nawet ma złącze tylko fast ethernet 100Mb/s.
Inna sprawa to upload - proporcjonalnie w UPC trochę rośnie.
Inna sprawa to upload - proporcjonalnie w UPC trochę rośnie.


@lunga: tyle co nic. 300Mbps ma 25 uploadu, a 500Mbps ma go 30Mbps. Różnica prawie żadna, jak kogoś interesuje upload to niech nawet nie patrzy na koncentryka, tylko jakieś światło od np. Orange, gdzie upload w najniższej opcji to 50Mbps, o 10Mbps więcej niż UPC daje w swojej najszybszej opcji 1Gbps

A co to kabli itd. to już zależy od lokalizacji