Wpis z mikrobloga

#xtb #gielda
Miałem pozycję na OIL CMD, stop loss ustawiony na 98.82, kurs (przynajmniej do teraz) wg. wykresu był najwyżej na 98.78 (czyli 4 pipsy niżej) i zawrócił.

Ja czegoś nie rozumiem jak to działa, czy mnie właśnie oszukali? Jak się składa reklamacje, czemu XTB jest tak jak już sugerowałem gównem i gdzie indziej grać zamiast w tym gównianym miejscu?

Ale pomińmy hejtowanie, czemu to tak zadziałało?
  • 20
#!$%@? mać, właśnie dlatego mówiłem że XTB to gówno i pytałem tutaj tydzień temu o inne miejsce do grania. Grałem długi czas na binance i nigdy takiej sytuacji nie miałem. #!$%@? złodzieje. I nie mówię o tym że #!$%@?łem pozycję bo to jest wrzucone w koszty, mówię o tym że to złodziejstwo zamyka pozycje SL na poziomach na których do SL nie dochodzi. To co, mam siedzieć przed kompem 24/7 żeby z
@levzor: czyli wykres rysuje mi po bid, ale SL każe ustawiać po ask którego nie pokazuje i nie da się zmienić tak aby triggerem SL była cena ask? Dawniej zarówno oglądałem wykres, jak i triggery ustawiałem na Binance po "last price", specjalnie dokładnie tak a nie po np. index price. No co za gówno. Pierwsza transakcja na tej gównianej platformie i człowiek na przyszłość będzie wiedział, ale jeśli 98.78 okaże się
@11_01_010_1010_00_10: kiedyś Ci spread musi doliczyć, binance nie jest tu dobrym wyznacznikiem, bo przy milonach transakcji mogą mieć praktycznie zerowe spready i mogłeś tego nawet nie zauważyć, na cmd będą większe niezależnie od platformy, bo nie #!$%@? tym w górę i dół jak jakimś gównokrypto.
@levzor: okej, ja spread rozumiem, na tym zarabia broker. Tylko jeśli broker chciałby być fair to pokazywałby na wykresie to, co jest punktem odniesienia dla gracza. Sytuacja w której zamyka Ci pozycję biorąc za punkt odniesienia coś co przed Tobą ukrywa (spread da się sprawdzić jaki jest w danej chwili, ale nawet nie ma opcji sprawdzenia jaki był minutę temu) to jest coś nie fair.

Tyle tylko, że na Binance na
czyli wychodzi że moja nieznajomość jak to działa, poza tym nawet jeśli rynek pójdzie w dół tak jak grałem to pewnie i tak jeszcze zanim to zrobi to zdąży dojść do poziomu na którym chciałem się katapultować i by mnie wybił, ale mimo wszystko niesmak pozostał ()

Czy to oznacza, że na XTB zawsze zamknie mi pozycję dokładnie po cenie ustawionej w SL?


@11_01_010_1010_00_10: nie, może Ci zamknąć wyżej w przypadku szorta jeśli będzie większy przeskok w cenie na bardziej miotających aktywach. To się tyczy każdej transakcji oczekującej. Tu akurat wlazłeś w coś co łazi relatywnie powoli. Ask akurat pokazał się na Twoim sl i Ci go zamknęło. Tak bym to tłumaczył zwłaszcza, że 4 pipsy spreadu to
@kosti9191: no z tego co piszą różnica między ceną kupna a sprzedaży, na inną patrzyłem na wykresie a inna była punktem odniesienia do SL. I ten poziom nie był jakoś precyzyjnie ustawiony co do pipsa bo pozycję otworzyłem 31 października czyli 4 dni temu i mnie wywiozło, był ustawiony po prostu "trochę wyżej niż maxima z zeszłego miesiąca".

Tamte maksyma i tak teraz o jakieś 15 pipsów przekroczyliśmy, ale specjalnie byłem
1101010101000_10 - @kosti9191: no z tego co piszą różnica między ceną kupna a sprzeda...

źródło: comment_1667595789A5JFK1yZqz8MxPd1FMN6AU.jpg

Pobierz
no i nauczka na przyszłość, wyczekać lepsze wejście, na którym SL będzie na np. 15% pozycji, a nie 67% ()
Ale to po części przyzwyczajenia z krypto gdzie gram na mniejszych dźwigniach a tutaj aż 1:10, a po części... #!$%@?, ledwo wpłaciłem kasę na rachunek i od razu chciałem coś zagrać, na #!$%@? ja się spieszyłem XD
to znaczy że miała miejsce transakcja w takiej cenie


@11_01_010_1010_00_10: nie musiała mieć miejsca, bo Ty nie uczestniczysz w rynku cmd tylko obserwujesz grę w pokera grubasów, a sam obstawiasz side bet z brokerem, który spready ustawia wg własnego widzi mi się. Dlatego też cena pomiędzy brokerami się różni nawet jeśli zaciągają dane z jednego źródła. Szorty zamyka Ci po wyższej cenie, longi po niższej, a na wykresie widzisz niższą. U