Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
W GOPS ktoś podszył się pod mój adres. GOPS wysłał mi pismo, że ktoś z mojego adresu złożył wniosek o wypłatę dodatku.
Okazało się, że system coś pomieszał lecz to stała ich gadka.
W piątek miałem mieć przelew i dostaem przeprosiny. ponieważ od dwóch lat mieszkam pod obecnym adresem i jestem w stanie to udowodnić to nikt nie miał prawa dostać wypłaty dodatku spod mojego adresu.
Jako, że GOPS okłamał mnie trzykrotnie, wypłacił pieniądze z mojego wniosku obcej osobie chce to zgłosić wyżej.
Poradzi ktoś gdzie mogę szukać zadość uczynienia oraz wypłaty wniosku z być może odsetkami za zwłokę?
#dodatekweglowy #prawo #gmina
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ManiacTeam: Mam się odwoływać od braku sprawdzenia przez GOPS czy rzeczywiście ten kto podszył się pod mój adres tam mieszka? Mam akt notarialny na ten adres od dwóch lat a oni bez jakiejkolwiek refleksji po prostu wypłacili tej osobie pieniądze.
Mieli wysłać zaległy przelew w piątek i przepraszali i że to system a jak się okazuje nie ma przelewu, przeprosiny były puste i ktoś z ich być może koleżanek ma moją
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ManiacTeam: Nie rozumiesz, dostałem pismo że ktoś już złożył z tego adresu. Skąd ja mam wiedzieć kto złożył i czym mam to uzasadnić? Że nikt tu taki nie mieszkał? One mi same powiedziały, że tego nie sprawdzają tylko wypłacają
@ThreeDog: Ja #!$%@?ę, cały czas ci tłumaczę, od czego masz się odwołać tłumacząc to kradzieżą danych osobowych bo niemożliwe jest żeby ktoś znał twoje dane jak pesel czy numer dowodu i sam na ciebie wypełnił wniosek, czy też podpierasz się innymi zarzutami jak błąd w systemie znany pracownikom GOPSu. Coś ci już świta?
Na przyszłość miej w dupie przeprosiny tylko zawsze bierz na wszystko papier.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ManiacTeam: Nie, nie jest. Nie musi być. Osoby które mieszkają mogą złożyć też wniosek. Ale osoba ta tu nigdy nie mieszkała.
Mamy ciągłość i historię osób co tu pod adresem mieszkały więc GOPS nie sprawdził niczego by dopełnić swoich obowiązków.
@ThreeDog: Skoro ta osoba tu nie mieszkała to nigdy nie wchodziła w skład gospodarstwa i dodatek się jej nie należy. Dodatek należy się wyłącznie tym, co złożyli deklarację CEEB, proste.
Zatem, skoro wiesz kto to i instytucja również wie na jakie konto poszedł przelew, to możesz złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art 286 KK.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ManiacTeam: Właśnie klece pismo. W piśmie jest napisane, że ktoś z tego adresu już złożył wniosek jako pierwszy i dostał wypłatę. Mydlą mi oczy, że to błąd systemowy i że wysyłają już przelew i w piątek będę miał.
Nic takiego miejsca nie ma, kryją być może oszusta bądź same biorą w tym udział.
W poniedziałek pojadę z pismem i prośba o pieczątkę na trzech pismach. Jedno jedzie na komendę policji jako
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dzoannna: Sprawa rozwiązana, pieniądze na koncie.
@ManiacTeam: Obeszło się bez pisma odwoławczego lecz przyda się na przyszłość.
Musiałem dzwonić i prosić się o informacje to dowiedziałem się, że w piątek wysłali przelew(wczoraj był na koncie) a pismo z 04.11 a mieli czas do 31 października (òóˇ) Ciekawe co na to prawo :>