Wpis z mikrobloga

Czy kupować ojcu na prezent iPada?

1 - to prawda że za wszystko trzeba płacić, nawet za kalkulator trzeba płacić?
2 - może jakiś tablet Samsunga w tych pieniądzach? Android sprawdzony dobry a iOS to trochę nowinka.
3 - tutaj najważniejsze pytanie - kupować jeśli wiem że matka będzie bardzo na nie, że przecież ojcu nie należą się żadne prezenty a dla niej bo ona rodziła dzieci więc trud ogrom?

#przegryw #logikaniebieskichpaskow #apple #android
  • 20
@smutny_login: miałem tablet z androidem, iPada Pro z iPadOS i teraz mam Surface Go z Windows 11
Ad. 1 Nie trzeba płacić za wszystko, ale kalkulatora nie ma w aplikacjach systemowych :) trzeba zainstalować jakiś darmowy. Powiedziałbym,że sklep japkowy nie jest takim śmietniskiem jak andoridowy. Mniej aplikacji, niektóre płatne, ale nie ma tylu reklam, banerów i innego tałatajstwa. Jeśli ojciec instaluje milion gierek i aplikacji to android, a jeśli coś raz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smutny_login: Stary będzie siedział na YT na iosie nie ma YT vanced. Więc musisz do tabletu kupować premium na YT dla mnie deal breaker.
Jakby stary chciał sobie obejrzeć film z torrentow też nie da rady.
iOS poza tym aspektami lepszy. Jednak że względu na te 2 rzeczy brałby androida
@smutny_login: tylko i wyłącznie iPad. Niepiśmiennego chłopa z XIII wieku nauczysz obsługi w 10 minut a jak wyjdziesz to go nie popsuje instalując wagon śmieci z appstora czy innych wątpliwych źródeł. Wiec nie będziesz miał „synek chodź bo mi tu coś wyskoczyło”.

A matkę olej, kup staremu prezent.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Serniczek_Szatana: Z tym że iPad jest lepszy dla osoby słabej technologicznie to bym polemizował. To wszystko zależy jaki to jest poziom. Jeśli ojciec miał jakiegoś smartfona i korzystał tylko z Androida to bym chyba sugerował zostać przy androidzie, bo już tam jakieś przyzwyczajenia mogą być. Ale jeśli nie miał żadnego smartfona to wtedy może faktycznie lepiej iPad
@niebadzogrem: Zauważ że starzy (m. in ja) nie używają już jakiś vanced'ów czy torrentow. Wydanie kilkadziesiąt zł miesiecznie na legalne apki to nie problem jak dla małolatów. A poza tym jak najbardziej iPad, Apple chyba jako jedyny rozwija dział tabletów.