Wpis z mikrobloga

@fredperry: https://en.wikipedia.org/wiki/Singular_they

This use of singular they had emerged by the 14th century,[3] about a century after the plural they. It has been commonly employed in everyday English ever since and has gained currency in official contexts. Singular they has been criticised since the mid-18th century by prescriptive commentators who consider it an error.[4] Its continued use in modern standard English has become more common and formally accepted with the move
@susuke15: Przecież chodziło o to żeby każdy mógł żyć po swojemu, bez narzucania komukolwiek czegokolwiek. Ja nie chcę żeby mnie ktoś zmuszał do tego jakim zaimkiem mam się do niego zwracać. Ale tak samo nie chcę żeby ktoś kogoś karał za to że ta osoba chce żeby się do niej zwracano jakimś innymi zaimkami, choćby najbardziej kretyńskimi.

Więc w tej sytuacji będę bronił wolności ludzi z debilnymi zaimkami, bo wrogowie wolności
@Ptrg: no i co to ma niby oznaczać w kontekście tych niebinarnych zaimków? Możesz sie zwrócić they/them jeśli nie znasz czyjejś płci, ale jak ktoś sam się opisuje takim zaimkiem to chodzi mu o liczbę mnoga, chyba że sam nie wie jakiej jest płci, no i wtedy jednak wracamy do tego, że prawicowa logika to jednak w tym przypadku dobra logika xD
@fredperry: Że nie ma to żadnego związku z

to teraz fakt, że jedna osoba to jedna osoba a nie osiem czy siedemnaście, to prawicowa logika? Ja pitolę xD

Bo jest to określenie na jedną osobę a nie kilka.
@fredperry:

Singular they, along with its inflected or derivative forms, them, their, theirs and themselves (or themself), is an epicene (gender-neutral) third-person pronoun.

Pół minuty w linku, który wysłałem wcześniej, osoby niebinarne stosują zaimek they jako zaimka, która nie określa płci a nie dlatego, że twierdzą, że są wieloma osobami.
hyhy. lewadzka logika zaorana. tymczasem prawaki jarajace sie wysrywem z dupy jakiegos typa, ze niby elon poedziol xD prawica znowu zwyciezyla kolejna wymyslona potyczke z uciskajaca ich lewica!