Wpis z mikrobloga

@robertkk: trzeba zwrocic uwage, ze ukraincy (rzekomo) slusznie omijaja wieksze skupiska ruskich i nie wdaja sie z nimi w walke. Mnie ciekawi jedno. Czy niszczac wieze gsm ruscy nie strzelili sobie w kolano i czy komunikacja tam funkcjonuje ? :-) a moze ruskim brakuje oficerow i tymi jednostkami nie ma kto dowodzic? bardzo mnie to interesuje.
trzeba zwrocic uwage, ze ukraincy (rzekomo) slusznie omijaja wieksze skupiska ruskich i nie wdaja sie z nimi w walke


@kjungst: Trzeba zwrócić uwagę że według rosyjskich kanałów (tak, je też warto czytać), od dzisiaj rana w rejonie Khersonia nie ma już podobno żadnych rosyjskich żołnierzy.
Rosjanie skoncentrowali obecnie swoje ostatnie oddziały na prawym brzegu Dniepru jedynie w rejonie Berysław-Shylowa Balka - Kozatskie.
Rosjanie skoncentrowali obecnie swoje ostatnie oddziały na prawym brzegu Dniepru jedynie w rejonie Berysław-Shylowa Balka - Kozatskie.


@Thorkill: a mają jak je wycofać na lewy brzeg? Czy zostały na zatracenie?
@kjungst:
W kolejności:
1. Pusty porzucony główny checkopoint na wylotówce z Khersonia do Mikołajewa. Jeden z najważniejszych posterunków Rosjan w samym mieście i jego okolicach.
2.Zdjęcia satelitarne lotniska pod Khersoniem z ostatnich dni wskazujące że nie ma tam już Rosjan.
3. Dzisiejsze info z kanałów rosyjskich różnej wiarygodności że wczoraj w nocy zgrupowanie rosyjskie z Khersonia wycofało się przez most Antonowski i częściowo na południe drogą do Vesele/Kozatskie w stronę tamy.
@Thorkill: no dobrze, podyskutujmy. Bo z obecnych plotek wynika ze w Chersoniu i nowej kakhovce bylo duzo ciezkiego sprzetu, czołgów, artylerii, itp. Sugerujesz ze Ruscy porzucili cały ten sprzet i po prostu w jedna noc przeszli przez most antonowski? Niech bedzie 20k wojska. Bo cos logika mi sie tu nie klei. Logicznym natomiast byloby wciagniecie wojsk Ukrainskich do walk miejskich, gdzie poniosa one najwieksze straty.

Odniose sie tez do Ruskich propagandystow,
To moze inne, dobre zrodlo: https://twitter.com/Artur_Micek


@kjungst: "Dostałem informacje" . Kurna weż spokój z tymi "specami" z twittera. Pamiętam na tagu syria w dawnych latach tez był motyw pt. "moje zródła twierdzą". Tyle że to był taki bardziej żarcik niż na serio. No i tam jednak specyfika sfery informacyjnej tego konfliktu była inna. W skrócie - wiele rozproszonych źródeł i niemal całkowity brak wojskowej centralnej cenzury w przypadku strony rebelianckiej. Tutaj
Bo z obecnych plotek wynika ze w Chersoniu i nowej kakhovce bylo duzo ciezkiego sprzetu, czołgów, artylerii, itp.


@kjungst: Moja rada - daj sobie spokój z plotkami. Jakieś 90 proc. z nich to kompletne bzdury pisane przez jakiś domorosłych speców którzy je wymyślają z palca.
Główwne źródła informacji to:
1. Zdjęcia
2. Materiały filmowe
3. Zdjęcia satelitarne.

Sugerujesz ze Ruscy porzucili cały ten sprzet i po prostu w jedna noc przeszli
ecami" z twittera. Pamiętam na tagu syria w dawnych latach tez był motyw pt. "moje zródła twierdzą". Tyle że to był taki bardziej żarcik niż na serio. No i tam jednak specyfika sfery informacyjnej tego konfliktu była inna. W skrócie - wiele rozproszonych źródeł i niemal całkowity brak wojskowej centralnej cenzury w przypadku strony rebelianckiej. Tutaj przepływ informacji jest kontrolowany przez obie strony.


@Thorkill: ale ja rozumiem ze wojna informacyjna trwa,
@Thorkill: To chyba do Ciebie :-) Z artykulu z wp. cytuję:" Ostrzegła przy tym, iż potrzebny jest twardy dowód, że rosyjskie siły faktycznie się wycofują. Według niej rosyjscy dowódcy wymieniają swoje najlepsze, regularne jednostki wojskowe na żołnierzy, którzy zostali niedawno zmobilizowani. Ich życie jest przez władze mniej cenione.".