Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób ogarniętych w #kamper #camping #camper #dzialka, mam działkę bez kanalizacji ani szamba, planuję kupic przyczepę kempingową z toaletą. Jakie macie sposoby na pozbycie się nieczystości z toalety? Czy zbiornik jest na tyle szczelny, że mogę go ze sobą zabrać do auta i wypróżnić w domu? Czy lepiej kupic małą toaletę turystyczną i jej zbiornik wozić (czy też się nie nadaje)? Ewentualnie czy są jakieś środki, po których zastosowaniu zbiornik mogę wylac po prostu w trawę?
  • 10
@rudelusterko ja mam taką toaletę przenośną w przyczepie. Normalnie walisz siku/kupę. Spłukuje się mieszanką wody ze specjalnym płynem a w dolnym zbiorniku masz to samo, ale w innych proporcjach. Jak się zapełni, to zamykasz klapkę (na uszczelce) i smigasz do chaty. Nie powinno się nic wylać ani śmierdzieć. W domu odkręcasz rurę i wylewasz do kibla.
@rudelusterko: warto żebyś wiedzial że przy toaletach chemicznych nie każde środki mogą być wylewane do kanalizacji.
Rozwiązanie z toaleta chemiczna w twoim wypadku jest moim zdaniem bardzo słabe.
Myślę że lepiej będzie wykopać przydomowa oczyszczalnie ścieków i się doń podłączyć.

Wydaje mi się że możesz to zrobić na zgłoszenie. O ile wykonasz to sam to rozwiązanie nie jest drogie.
@rudelusterko: z tego co słyszałem "dwójkę" opróżnia się rzadko, zależy od częstotliwości, ale ktoś pisał, że raz na miesiąc max. I to już jest kompost, można podsypać kwiatki ;)