Wpis z mikrobloga

Mirki,
Mam problem z Fokusem mk2 2.0tdci.
Ostatnio zauważyłem ze podczas puszczania gazu na biegu słychać straszne buczenie i charczenie. W szczególności na zimnym silniku. Dźwięk jest na tyle głośny ze mam wrażenie, jakbym miał V8 i przelot a nie klekota. Dźwięk znika po kompletnym rozgrzaniu czyli conajmniej kilkanaście minut jazdy powyżej 90stopni. Znika też gdy wcisnę sprzęgło. W zasadzie nie wiem od czego zacząć sprawdzanie. Na kompie są błędy(esp i jeszcze coś) ale wcześniej też były i sie tak nie działo. Macie pomysł co to może być lub co sprawdzić?

#samochody #mechanikasamochodowa #ford #focus
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@trzaichlac69: Nie potwierdzam nie zaprzeczam ;) Chociaż jak wcisnę sprzęgło na postoju to wibracje nie ustają

@PanRuvik: Które łożysko? To w skrzyni hałasuje strasznie

@erdetmxt: Hałas jest na każdym biegu ale im wyższy bieg tym ciszej. Nie miałem teraz zimnego auta wiec sprawdzę jutro, ale podczas jazdy jak wciskam na raz to jak „renkom odjoł”
  • Odpowiedz
@w3n5zu sprzęgło łączy się ze skrzynią więc łożysko sprzęgła. Jak docisk jest zniszczony to nawet biegu żadnego nie wsadzisz więc możliwe że coś tam się zaciera
  • Odpowiedz
@w3n5zu: pierwsze podejrzenie pada zatem na łożysko oporowe sprzęgła, samo sprzęgło, ewentualnie skrzynia biegów. jak możesz to nagraj ten hałas i wrzuć film
  • Odpowiedz
Znika też gdy wcisnę sprzęgło.


@w3n5zu: a czy na biegu neutralnym też ten hałas znika? Oczywiście po nagrzaniu

kilkanaście minut jazdy powyżej 90stopni


@w3n5zu: hmmm.... to do ilu stopni nagrzewa ci się płyn chłodzący? ;P Albo inaczej - ile wskaźnik temperatury pokazuje? Miałem w życiu 2 diesle (w tym Fokę 1.8 TDCi) i z reguły 90 stopni to jest wartość porządana

Ale jeśli chodzi o hałas i buczenie - szwagier
  • Odpowiedz
  • 0
@PanRuvik:
@erdetmxt: No biegi wchodzą właśnie całkiem delikatnie, trochę jedynka ucieka ale to chyba wyrobiony wybierak.

@SuperStefan: Nagrzewa się normalnie prawie do kreski.
No właśnie ostatnio wymieniałem olej i filtry i mam wrażenie ze od tego momentu tak chodzi

Ogólnie auto ma moc, nie kopci. Tylko jedzie jak traktor :/

Postaram się jutro nagrać film i wrzucić
  • Odpowiedz