Wpis z mikrobloga

@Mar3czek: Wytłumaczę na zdrowy polski rozum bo widzę, że niektórych mireczkow to przerasta.

Ostatnio była sytuacja w Poznaniu że typ się włamywał do mieszkania - był bardzo agresywny groził i atakował fizycznie rodzinę - oni złapali nóż i w obronie własnej go dzgneli. On uciekł z tym nożem i mimo że wezwali pogotowie to on był agresywny w stosunku do ratowników medycznych. W wyniku tego zmarł.

I teraz pytanie - czy
@Demoman: Eh była też historia z dwoma policjantami z lubuskiego co próbowali złapać przestępcę i przez przypadek zabił swojego kolegę przy próbie schwytania:

https://wydarzenia.interia.pl/lubuskie/newsamp-prokuratura-ma-nagranie-z-poscigu-w-ktorym-zginal-policjant,nId,1300761

Myślałem, że mój przykład daje do myślenia że jest subtelna różnica pomiędzy bombardowaniem obszaru z zimna krwią i premedytacją a niekontrolowanym ostrzałem w momencie obrony własnej.

Ale widać wyk0pkom trzeba dać przykład 1:1 bo inaczej jest zbyt ciężko xD

I co ten policjant ma być traktowany tak
niefortunny wypadek

@Mar3czek: No bo tak, #!$%@?, jest. Co innego sytuacja, jak ktoś chce kogoś zbombardować i przez przypadek #!$%@? w nasze terytorium, co innego, jak ktoś się przed atakiem musi bronić i zbłąka mu się wadliwa rakieta obronna. De facto, za jedną i drugą opcję winę ponosiliby ruscy, po prostu druga jest mniej oczywista i onuce mogą robić fikoły żeby wykorzystać to przeciw Ukrainie.


W całej tej akcji mam tylko
@kochamschabowe I wiesz jak się ta historia skończyła?
https://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sad;umorzyl;postepowanie;w;sprawie;postrzelenia;policjanta,137,0,1555337.html

"Podejrzany przyznał, że przypadkowy strzał padł z jego broni, wyraził żal i skruchę. Doszło także do pojednania z żoną zabitego policjanta, co było konieczne, aby była możliwość warunkowego umorzenia postępowania.
Te przesłanki sprawiły, że prokurator wystąpił do sądu o warunkowe umorzenie postępowania wobec funkcjonariusza na rok okresu próby oraz wpłatę 2 tys. zł na cele społeczne.
W wyroku sąd przychylił się do tej
@Demoman: A śledztwo się skończyło? Coś przespałem? Jak śledztwo się skonczy to wtedy ocenimy.

Ps. Mem dotyczył samego zajścia a nie tego co było po nim.

PS2. Tłumacze że nie można tak samo traktować obu incydentów.
@Mar3czek:
@FFFFUUUU:
kim trzeba być, żeby coś takiego nieironicznie wrzucać i pisać? Ukraina tak jak Rosja sobie kogoś zaatakowała i #!$%@? rakietami na oślep w cywili czy toczy wojnę obronną i możliwe, że darzył się nieszczęśliwy wypadek z tego powodu?
Co wy robicie z dostepem do neta zmaiast siedziec w kaftanie bezpieczenstwa
@Mar3czek: Tak. Nawet jeśli ty to wiesz, to wielu plusujacych już nie (nie próbuj udawać, że nie widzisz codziennie zalewu durnot na wykopie). Powielanie takich rzeczy wspomaga fałszywą narracje, nawet jeśli niecelowo