Wpis z mikrobloga

Usunęli mi 3 ósemkę, prawa dolna, częściowo była wrośnięta w dziąsło, musieli wiercić w kości aby wyszła, trochę to trwało, chyba z godzinę byłem w środku. Jest zaszyta szwem.

Mam zalecenia, między innymi takie:
"nie spożywać twardych i gorących pokarmów przez 2 dni, około"

Myślicie, że makaron spagetti (około 250-300g) + Knor Fixx + śmietana (do sosu) to będzie twardy/gorący?

Z moich doświadczeń jak makaron konczy sie gotowac to go splukuje zimna woda przez co cale danie jest co najwyzerj cieple. I jak na moje standardy jest dosc miekkie.

A wy co myslicie?

#medycyna #zdrowie #stomatologia #jedzenie
  • 10
@czeremcha: chyba nie mam, jedyny scisk jaki kiedykolwiek mialem to w liceum jak gorne mi wychodzily to trzymalem scisnieta bo mi przebijaly "podniebienie", w sensie nie na gorze aby sie przebic tylko jak wyszly ostre bardziej od strony policzka wtedy trzymalem szczeke bo ruch
@Luk1N: za dyzo czasu trwa gotowabnie niestety xD nie chce mi sie zup ubierac
@NewBlueSky: jedz drugą stroną i warto, żebyś sobie zjadł lody, serio. Szybciej się zagoi.


@Sandrinia: jadłem trochę lodów przy 1 i 2 przez pierwsze 2 dni, teraz tak średnio to widzę, bo nigdy nie brałem też leków przeciwbólowych xD

I myślę, że to jedzenie mi raczej nie zaszkodzi iodów raczej nie potrzebuję szczególnie, że tym razem biorę lek przeciwbólowo-przeciwzapalny i antybiotyk, bo niby tą kość wiercili. Dlatego myślę, że lodów
@NewBlueSky: lody działają jak zimny okład - zmniejszają ryzyko obrzęku i bólu, więc warto ;) antybiotyk i tak zaczyna działać po 24-48h, więc pierwszą dobę nic nie daje.

Ciepłe możesz zjeść. Ogólnie w unikaniu gorącego chodzi o to, żeby temperatura nie rozpuściła skrzepu. W unikaniu twardego żeby mechanicznie nie uszkodzić potem tego gojącego się miejsca (na początku jak rana się zrasta to to połączenie jest bardzo delikatne), więc nawet do tygodnia