Wpis z mikrobloga

@ab6661: Pro tip: Ja zawsze na ręcznik papierowy/papier toaletowy, leje olej i smaruje obie strony. Na takim papierze wychodzą suche, jeśli nie są natłuszczone. Może i zdrowiej ale mniej smacznie wychodzi, na papierze.
nigdy nie miałem problemu by mi się tosty do tostera przykleiły w sensie łapałem za róg tosta i zawsze bez problemu odchodził a jak ser wychodził to od razu go zbierałem i kładłem na tost więc po za jakims tłuszczem nie było problemow


@Amir7: ale wtedy nawet po tym serze musisz zaraz wyjmować część opiekacza i ja umyć, bo tam będzie gnił i kolejne tosty będą przywierać, a tak masz wszystko
@ab6661 a ja dam inny protip który.

Dawajcie keczup do środka tosta przed włożeniem do tostera. Serio, brzmi dziwnie ale całość smakuje w #!$%@? lepiej. Spróbujcie
@localoca: ale mówimy o takim typowym tosterze czy jakimś z opcjami że można coś więcej niż tosty tam zrobic? W sensie w moim tanim tosterze nie można wyjmować i nawet jak ser mi troche poleci na opiekacz to wszystko ładnie odchodzi przy wyjmowaniu tostow i jedyny problem to tłuszcz co może zostać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piglet: chyba nie ma takich. Jak chcesz dobre gofry, to kup #dezal. Duża moc, gruby metal, który nie ostygnie nagle po wlaniu ciasta, no i polska firma.
Do tego przepis z mojewypieki "lekkie i chrupiące", albo po prostu gotowy mix, do którego dodajesz tylko wodę i trochę oleju. Szczególnie polecam ten drugi sposób, bo już za 50zł da się kupić 5kg mixu ciasta biszkoptowego, który starczy na jakieś 80-100 gofrów,